Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3450
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nasi zdolni zDolnoślązacy

Środa, 29 października 2014, 8:27
Aktualizacja: Czwartek, 30 października 2014, 13:06
Autor: Mea
Region: Nasi zdolni zDolnoślązacy
Fot. Mea
Czwórka jeleniogórskich uczniów pojechała wczoraj (28.10.) do Wrocławia, by odebrać wyróżnienia za wybitne osiągnięcia przyznane przez Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w ramach programu „zDolny Ślązak”. Przez rok uczniowie co miesiąc będą otrzymywać stypendium w wysokości ok. 200 zł.

Laureaci to: Kinga Dzik, absolwentka SP 11 w Jeleniej Górze, Krzysztof Retych, absolwent Gimnazjum przy ZSO w Jeleniej Górze, Natalia Janas, uczennica Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze oraz Arkadiusz Siwko, uczeń III klasy LO im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze. Wczoraj (28.10.) ze stypendystami spotkał się prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła i złożył im gratulacje.

Natalia Janas cieszy się z wyróżnienia przyznanego za dokonania sportowe. - Jestem reprezentantką Polski i Dolnego Śląska w piłce ręcznej, co roku razem z klubem zdobywamy mistrzostwo Dolnego Śląska - powiedziała.

Krzysztof Retych kontynuuje obecnie naukę we wrocławskim liceum. Stypendium otrzymał za osiągnięcia z fizyki i matematyki.

Kinga Dzik pieniądze ze stypendium przeznaczy na książki oraz ubranie sportowe. - Stypendium otrzymałam za drugą najwyższą średnią ocen w szkole, udział w konkursach matematycznych i przyrodniczych, zdobycie wraz z zespołem koszykarek pierwszego miejsca na Dolnym Śląsku w rozgrywkach międzyszkolnych oraz siódmego miejsca w Polsce a także za zdobycie trzeciego miejsca w międzynarodowych zawodach pływackich w Czechach. Brałam również udział w konkursie pierwszej pomocy „Edukacja dla bezpieczeństwa” i z moją drużyną zajęłyśmy pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku – mówiła Kinga.

Arkadiusz Siwko został nagrodzony za wiedzę historyczno-społeczną. – Przez ostatni rok szkolny, w ramach krajowego funduszu na rzecz dzieci, zostałem objęty programem pomocy zdolnym i mogłem pracować z Pawłem Figurskim, doktorantem Uniwersytetu Warszawskiego. Badałem historię wczesnego średniowiecza - wyjaśniał Arkadiusz Siwko. - Brałem też udział w kilku olimpiadach, dostałem się do finału olimpiady mediewistycznej. Byłem posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży, przygotowałem debatę w ramach wyborów do Parlamentu Europejskiego – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group