Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3372
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Nasi w Tyrolu

Wtorek, 17 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 lipca 2007, 8:47
Autor: anzol
Świat: Nasi w Tyrolu
Fot. Organizator
Jeleniogórskie VIP-y i artyści nie tylko ze stolicy Karkonoszy u stóp Alp.

Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, wiceszef rady powiatu i prezes Towarzystwa Polsko-Austriackiego Marek Mikrut, radna miejska Ewa Duziak, dyrektorka Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych Małgorzata Kasztelan towarzyszyli ludziom sztuki podczas niedawnego otwarcia wystawy ich dzieł w Austrii.

Ekspozycja została zorganizowana wspólnie przez Towarzystwo Polsko-Austriackie i Stowarzyszenie KIF (Kultur Initiative Fügen) z Fügen Zillertal w Tyrolu przy współpracy ze Związkiem Gmin Karkonoskich i jeleniogórskim starostwem.

VIP-y i artyści ekspozycję uroczyście otworzyli na dziedzińcu pałacu Bubenburg w Fügen, a przygrywał im wiedeński kwartet klarnetowy „Parkplatz”.
– Na wystawie zaprezentowano prace wykonane różnymi technikami przez artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze-Cieplicach: Bartosz Burgielski, Jerzy Jakubów, Joanna Kanonowicz, Stanisław Kanonowicz, Agnieszka Nasiłowska, Roman Tryhubczak, Anna Waraszko i Milena Włodarczyk – poinformował sekretariat Towarzystwa Polsko-Austriackiego.

Na wernisażu obecnych było blisko 100 osób, w tym konsul honorowy RP w Tyrolu- Siegfried Resl, Walter Höllwarth, burmistrz Fügen, przedstawiciele władz samorządowych oraz gestorów turystycznych.

Goście z Kotliny Jeleniogórskiej zwiedzili także Dolinę Zillertal oraz powiat Schwaz. Nawiązali wiele kontaktów z gospodarzami.

Okazją do zorganizowania wystawy karkonoskich artystów w Fugen jest 170 rocznica przybycia uchodźców religijnych do Kowar i Mysłakowic właśnie z Doliny Zillertal w Tyrolu. Ewangelicy szukając tolerancji dla swoich przekonań religijnych, rozpoczęli u podnóża Karkonoszy w 1837 roku nowe życie. Pozostawili po sobie wiele pamiątek.

Organizatorzy i autorzy wystawy podkreślają, że wyjazd i wystawa była możliwa dzięki wsparciu różnych sponsorów. Wszystkim dziękują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group