Poniedziałek, 22 czerwca
19°C Jelenia Góra
reklamy

Nasi symfonicy zagrają na jubileuszu biskupa Cichego

Audio

Czytaj na głos

Autor: Org 1 min czytania

W katedrze legnickiej odbędzie się 12. września o godz. 19.30 uroczysty koncert w 15. rocznicę święceń biskupich i 50–lecia święceń prezbiteratu bpa Stefana Cichego. Wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Koncert przygotował na tę okazję kompozytor i dyrygent Hubert Kowalski.

reklamy
reklamy

W programie koncertu zaprezentowane będą utwory, napisane specjalnie na tę okazję. Wraz z orkiestrą wystąpią chóry: Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy (opiekun: Benedykt Ksiądzyna) oraz Parafii pw. Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu (opiekun: Małgorzata Duda).

Natomiast w sobotę ,14 września, w katedrze legnickiej o godz. 11,00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. jubileuszowa z okazji 60-lecia święceń prezbiteratu pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka oraz 50-lecia święceń prezbiteratu biskupa legnickiego Stefana Cichego. W tej Eucharystii wezmą udział biskupi z Polski i z zagranicy oraz wielu zaproszonych gości

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka