Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4969
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Nasi ratownicy niepokonani

Piątek, 21 maja 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angela
DOLNY ŚLĄSK: Nasi ratownicy niepokonani
Fot. Organizatorzy
Jeleniogórskie przedszkolaki, a także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum zajęli czołowe lokaty w konkursie "Uczę się bezpiecznie żyć". W różnych kategoriach mamy łącznie po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Najlepiej poszło Przedszkolu Miejskiemu nr 27 oraz Karolinie Gławdeckiej z Gimnazjum nr 3.

O tytuł mistrza młodzi Dolnoślązacy walczyli 17 maja w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Do konkursu przystąpiło ponad 40 tys. dzieci z klas "0", I-III, IV-VI i gimnazjów z terenu Województwa Dolnośląskiego, natomiast po wstępnych eliminacjach do finału zakwalifikowało się 120 dzieci.

W kategorii klas „0” pierwsze miejsce wywalczyły maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 27 czyli popularnego Okrąglaczka, a trzecie miejsce przedszkolaki z Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze. W kategorii klas I – III drugie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10, a tuż za nimi była drużyna z jeleniogórskiej „szóstki”.

W kategorii klas IV – VI uczniów z „jedenastki” pokonali tylko uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 z Kamieńca Ząbkowickiego. Szóste miejsce zajęła natomiast jeleniogórska Szkoła Podstawowa nr 6. Z uczniów gimnazjalnych bezkonkurencyjna okazała się Karolina Gławdecka z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze, która pokonała m.in. uczniów z Wrocławia, Wałbrzycha, Ścinawy, Nowej Rudy czy Karpacza. Tuż za nią była Roksana Sosnowska z Gimnazjum z Gryfowa Śląskiego.

Była to już V edycja Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”. Celem Konkursu było nabycie przez dzieci wiedzy i umiejętności odpowiednich zachowań w różnych życiowych sytuacjach oraz pomocy sobie i innym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
531
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group