Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3473
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nasi przedsiębiorcy dostaną niewiele

Środa, 21 października 2009, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: Ania
REGION: Nasi przedsiębiorcy dostaną niewiele
Fot. .....
Tylko pojedyncze inwestycje realizowane w najbliższym czasie przez jeleniogórskie firmy będą finansowane z funduszy z Unii Europejskiej.103191884,77 złotych bezzwrotnych dotacji trafi głównie do przedsiębiorców z powiatu wrocławskiego i powiatu świdnickiego.

Wnioski do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej składano w czerwcu. Ponad połowa pozytywnie ocenionych projektów zostanie sfinansowana z dotacji. W ich ramach zrealizowane zostaną inwestycje innowacyjne. Powstaną nowe technologie, produkty, dzięki którym małe, średnie i mikrofirmy będą bardziej konkurencyjne na europejskim rynku.

W powiecie wrocławskim powstanie 21 inwestycji, a w świdnickim 11. W Jeleniej Górze powstaną tylko pojedyncze dotowane inwestycje. Przedsiębiorcy, których wnioski zostały pozytywnie ocenione, ale znalazły się na listach rezerwowych mają jeszcze szansę na dofinansowanie.

- Zarząd województwa zwiększył o 10 mln euro pulę na wsparcie inwestycji przedsiębiorstw, za które odpowiada Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca. – Trwają ustalenia dotyczące sposobu podziału tej kwoty – wyjaśnia dyrektor Barbara Kaśnikowska – i jest prawdopodobne, że dotacje otrzymają kolejne firmy zarówno spośród tych, które teraz znalazły się na liście rezerwowej, jak i tych, które składały swoje wnioski w pierwszej edycji konkursu, w grudniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1199
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group