Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6933
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nasi przedsiębiorcy dostaną niewiele

Wiadomości: REGION
Środa, 21 października 2009, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: Ania
Fot. .....
Tylko pojedyncze inwestycje realizowane w najbliższym czasie przez jeleniogórskie firmy będą finansowane z funduszy z Unii Europejskiej.103191884,77 złotych bezzwrotnych dotacji trafi głównie do przedsiębiorców z powiatu wrocławskiego i powiatu świdnickiego.

Wnioski do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej składano w czerwcu. Ponad połowa pozytywnie ocenionych projektów zostanie sfinansowana z dotacji. W ich ramach zrealizowane zostaną inwestycje innowacyjne. Powstaną nowe technologie, produkty, dzięki którym małe, średnie i mikrofirmy będą bardziej konkurencyjne na europejskim rynku.

W powiecie wrocławskim powstanie 21 inwestycji, a w świdnickim 11. W Jeleniej Górze powstaną tylko pojedyncze dotowane inwestycje. Przedsiębiorcy, których wnioski zostały pozytywnie ocenione, ale znalazły się na listach rezerwowych mają jeszcze szansę na dofinansowanie.

- Zarząd województwa zwiększył o 10 mln euro pulę na wsparcie inwestycji przedsiębiorstw, za które odpowiada Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca. – Trwają ustalenia dotyczące sposobu podziału tej kwoty – wyjaśnia dyrektor Barbara Kaśnikowska – i jest prawdopodobne, że dotacje otrzymają kolejne firmy zarówno spośród tych, które teraz znalazły się na liście rezerwowej, jak i tych, które składały swoje wnioski w pierwszej edycji konkursu, w grudniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Patologia w rozdziale pieniędzy 21-10-2009 9:33
Tak to jest, gdy o rozdziale pieniędzy unijnych decyduje Wrocław. Może tą patologię zlikwiduja nasi posłowie. Dzięki obecnemu, choremu układowi pieniądze wędrują oczywiście do pazernego Wrocławia. Wrocław hamuje równomierny rozwój tego nieszczęsnego "województwa". A co na to Łużniak? Drogi panie Łużniak właśnie nadszedł właściwy moment, byś pan pokazał swoje możliwości intelektualne!
~ 21-10-2009 10:14
"w Jeleniej Gorze tylko pojedyncze",i znowu jestesmy w 4 literach
ebee 21-10-2009 14:07
Wrocław jest oczywiście pazerny , ale i gospodarny. Nasi rajcy potrafią zagospodarowywać jedynie swoje .................pensje i diety. Źródło informacji: Wypowiedzi w/w między innymi na tym portalu. EBEE
~ 21-10-2009 15:10
Ania tradycyjnie tema olała. A dlaczego pani Ania nie napisała, że z napisane wnioski przez jeleniogórskie firmy zawierałybłędy i niespłeniały warunków merytorycznych - patrz na przykład pieniądze na centra pobytowe. Hotel, który się starał o kasę źle napisał wniosek./
ebee 21-10-2009 23:30
A czy szanowny anonim z 15, 10, będący zapewne urażonym urzędnikiem, nie uważa,iż Urząd winny pomóc petentowi choćby w napisaniu wniosku. Wszak w tym celu mianowano Was urzędnikami.. To Wy macie służyć petentom, anie petenci Wam. Tymczasem bez znajomości w Urzędzie cokolwiek załatwić szybko i skutecznie...............niesposób. Gorąco pozdrawiam: EBEE
~ 22-10-2009 8:10
do ebee: najlepiej, aby urzędnik wypełnił za nas cały wniosek i wymyslił na co będą wydawane pieniądze , a najlepiej kasę dał na ładne oczy.
~ 22-10-2009 8:13
I jeszcze raz do Ebe: czy wiesz co to znaczy, że wniosek nie spełnia warunków merytorycznych? Wyjaśnię na przykłądzie: pieniądze były na innowacyjność produkcji w przedsiębiorstwie, a firma starała się op kasę na remont pomieszczeń biurowych. POmijam fakt, że z regionu jeleniogórskiego o kase wystąpiło znacznie mniej firm, niż z pozostałej czesci województwa. O czym to świadczy? Moim zdaniem o kiepskich przedsiębiorscach.
ebee 22-10-2009 13:30
Szanowny Anonimku ! Ty wiesz jedno, ja drugie. Jednak fakt, że jeden urzędnik określa wszystkich przedsiębiorców, jako kiepskich, nie świadczy dobrze o urzędniku i urzędzie. A tak zupełnie prywatnie. Do pracy dojeżdżam do Wrocławia , bo co nie jest możliwe w Jeleniej Górze jest możliwe we Wrocławiu. Tam jest praca i godziwe zarobki. Wolałbym jednak pracować tu , a nie u obcego. Ale skoro tu mnie nie chcą i ....nie tylko mnie .........trudno. Z wyrazami szacunku: EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group