Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4340
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nasi młodzi artyści zwycięzcami regionalnego przeglądu piosenki

Niedziela, 7 kwietnia 2013, 8:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 7:35
Autor: Mea
Region: Nasi młodzi artyści zwycięzcami regionalnego przeglądu piosenki
Fot. Archiwum POK
Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach występujący pod nazwą „Kolorowe nutki” zajął pierwsze miejsce w XXIV Regionalnym Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej w Zgorzelcu.

– W kategorii: soliści wygrała również nasza uczennica Katarzyna Trojanowska, a wśród szkół ponadgimnazjalnych Natalia Lis, która reprezentowała Piechowicki Ośrodek Kultury – powiedział Wojciech Zarówny, nauczyciel z SP nr 1. Ex aequo z Natalią Lis pierwsze miejsce zajęła Anna Finczek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze.

To jednak nie koniec muzycznych sukcesów młodych piechowiczan. Andżelika Soliło z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach zdobyła trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Doceniony został zespół wokalny z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach, który zdobył drugie miejsce. Również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, pod opieką Jolanty Frąckiewicz, zdobył drugie miejsce.

Zespół „Kolorowe nutki” zachwycił choreografią, pomysłowością w doborze rekwizytów oraz świetnym przygotowaniem muzycznym. Zespoły i solistów reprezentujących Piechowice przygotował muzyk i nauczyciel Wojciech Zarówny. – Cieszę się z osiągnięć moich podopiecznych, bo zwycięstwo mobilizuje ich do dalszej pracy nad talentem wokalnym – podkreślał Wojciech Zarówny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group