Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9720
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stany Zjednoczone - Kolorado: Nasi kajakarze trenują w Kolorado

Niedziela, 26 maja 2019, 0:18
Aktualizacja: 0:36
Autor: MDvR
Stany Zjednoczone - Kolorado: Nasi kajakarze trenują w Kolorado
Fot. użyczone
Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry – Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki rozpoczęli już trzeci etap przygotowań do nadchodzących mistrzostw globu. Po treningach technicznych w Termach Cieplickich i dwóch zgrupowaniach europejskich, ósmego maja nasi reprezentanci wylecieli do USA. Jako miejsce treningów Zosia z Tomkiem wybrali stan Colorado, gdzie trening na licznych rzekach górskich połączony jest z treningiem wysokogórskim.

Obecnie nasi kajakarze trenują i przebywają u podnóża góry Mt. Princeton (4 327 m n.p.m.) w miejscowości Buena Vista (2 428 m.n.p.m.). Miejscem treningów jest Buena Vista White Water Park znajdujący się na rzece Arkansas. Za sobą mają także treningi w Gunnison White Water Park. Wymagający klimat górski w połączeniu z doskonaleniem umiejętności technicznych we freestyle'u kajakowym, a także starty w imprezach tzw. Colorado Tour mają pomóc naszej kajakowej parze w osiągnięciu świetnej formy na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w hiszpańskiej miejscowości Sort (Katalonia) między 29 czerwca a 6 lipca tego roku. Poza ciężką pracą na treningach, Zosia z Tomkiem promują w Colorado Jelenią Górę i Polskę.

- Treningi idą całkiem nieźle i chyba kryzys formy związany z treningiem na wysokości mamy już za sobą. Bywały dni, że podczas treningu na wodzie brakowało nam oddechu, ale nasze organizmy już się zaadoptowały do wymagających warunków górskich. BV White Water Park bardzo mi się podoba, bo daje możliwość wszechstronnego treningu pod kątem zbliżających się mistrzostw. Od samego początku treningu nie ułatwia nam pogoda. Gdy byłem tutaj w 2014 roku w maju zdarzały się chłodniejsze dni, ale teraz co drugi dzień pada śnieg, co trochę utrudnia trening. Wiosna w stanie Colorado przypomina trochę nasz kwiecień, z tym że wahania temperatury i zmiana warunków z dnia na dzień są naprawdę duże. Jednego dnia może być nawet 25-30 stopni na plusie, a następnego pada śnieg - komentuje jeleniogórzanin, Tomasz Czaplicki.

Zobacz VIDEO: https://www.facebook.com/tomaszczaplickifreestylekayaker/videos/2315644248493627/

Oprócz czołówki amerykańskiego freestyle'u kajakowego i naszych zawodników w Buena Vista zjawili się również reprezentanci Kanady, Wielkiej Brytanii i Francji, którzy również postanowili tutaj przeprowadzić część okresu przygotowawczego do Mistrzostw Świata. Poza treningami nasi kajakarze wezmą udział w serii zawodów kontrolnych. Pierwszą imprezą, w której Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki zmierzą się ze sporą częścią światowej czołówki będzie CKS Paddle Fest.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
745
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group