Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7024
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nasi gimnazjaliści w programie „Żyj smacznie i zdrowo”

Wtorek, 4 marca 2014, 7:44
Aktualizacja: 7:47
Autor: Org
Gimnazjum nr 1, 4 i 5 w Jeleniej Górze, Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze oraz Niepubliczne Gimnazjum przy Centrum Medycznym w Karpaczu – to nasze szkoły, które włączyły się do tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Łącznie w programie udział bierze ponad 5 100 dolnośląskich gimnazjalistów, w których uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania.

Lekcje o zdrowym odżywianiu w województwie dolnośląskim przeprowadziło 230. nauczycieli ze 164. gimnazjów. To już IV edycja programu, którego celem jest zmniejszenie problemu nadwagi i otyłości wśród młodzieży. Nauczyciele, którzy zgłoszą się do programu poprzez wypełnienie formularza na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl, otrzymują bezpłatny zestaw materiałów dydaktycznych, opracowany przez specjalistów żywieniowych i metodyków.

Następnym krokiem jest przeprowadzenie lekcji na podstawie co najmniej jednego z 12. scenariuszy lekcji otrzymanych w zestawie. – Naszym uczniom bardzo spodobała się taka forma edukacji, gdzie tak naprawdę poprzez zabawę mogą się nauczyć, jak jeść zdrowiej, a w dodatku poznają przepisy na nowe, smaczne potrawy - mówią uczestnicy.

Kolejnym etapem jest konkurs, na który gimnazjaliści mogą przygotować do trzech prac w wybranym formacie: plakat, film lub wydarzenie społeczne. Szkoły mogą wygrać 30 tablic multimedialnych wraz z rzutnikami oraz 30 laptopów.

IV edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo” została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydziału Nauk
o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

Szczegółowe informacje o programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo” można znaleźć na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl lub profilu www.facebook.com/zyjsmacznieizdrowo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group