Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9734
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nasi filharmonicy znów będą koncertować za oceanem

Piątek, 18 stycznia 2013, 8:42
Aktualizacja: 8:44
Autor: FD
Już za kilka dni kilku muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej ponownie odwiedzi USA i Kanadę . Polonia za oceanem będzie miała po raz kolejny okazję wysłuchać „Santo Subito” , „Opisanie Świata” oraz „The Best” , czyli największe przeboje Piotra Rubika.

Po pobycie dwa lata temu gdzie wykonali 21 koncertów , przemierzając całą Amerykę Północną ,tym razem zostali zaproszeni m.in. na Florydę do Miami , Chicago , Milwaukee , Bostonu czy Toronto .

Koordynator zespołu Wojciech Hryniewicz nie ukrywa swojego zadowolenia , że to właśnie naszych, jeleniogórskich muzyków Piotr Rubik wybrał na taki wyjazd. - Współpraca z Piotrem Rubikiem od wielu lat układa się znakomicie . Gramy w wielu miastach Polski , poczynając od Wrocławia skończywszy na Lublinie , ale także co roku wykonujemy jego dzieła na Słowacji w Koszycach . Na każdym koncercie mamy kilkutysięczną widownię , a bisom i owacjom na stojąco nigdy nie ma końca – mówi Wojciech Hryniewicz.

Tak ocenili jeden z koncertów Piotra Rubika w Kalifornii w 2010 roku , znany reżyser filmowy Jerzy Antczak i aktorka Jadwiga Barańska: „ Było to dla nas niezwykłe przeżycie , kiedy razem z olbrzymim tłumem Rodaków mogliśmy obcować z czymś bezspornie wielkim, Wielkie brawa! Wszystko było najwyższej próby, nasycone emocjami, a najważniejsze, wspaniała forma artystyczna. Nie często się zdarza oglądać tego typu widowiska muzyczne zaprezentowane z tak brylantowa doskonałością przekazu. (...}”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
523
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group