Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7659
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SERRES: Nasi „endurowcy” w czołówce sześciodniówki

Czwartek, 4 września 2008, 16:19
Aktualizacja: 16:20
Autor: RED
SERRES: Nasi „endurowcy” w czołówce sześciodniówki
Fot. Organizator
Coraz lepiej jadą zawodnicy Moto Szkoły Team Bembenik ze Świerzawy na Międzynarodowej Sześciodniówce Motocyklowej w greckim mieście Serres. Na starcie stanęło 450 zawodników. Świerzawianie są w czołówce klubowej. Zawody to nie tylko sportowa rywalizacja, lecz także okazja do promocji miasteczka.

Po 19 próbach czasowych w kategorii klubowej C1 Marcin Frycz jest trzeci a Mateusz Bembenik czwarty. Błażej Gazda w swojej kategorii C2 jest szesnasty. Klub po trzech dniach zajmuje szóste miejsce wśród najlepszych klubów na świecie. Potworny upał i różnice temperatur na trasach górskich sprawiają, że najlepsi zawodnicy odpadają.

Jak nas poinformowano, Polacy brylują nie tylko w konkurencjach sportowych. Rajdowców odwiedził znany z programu „Europa da się lubić” Theo, dla którego Sevres jest rodzinnym miastem.
Grecy zaprosili motocyklistów na miejską fetę zwaną tam „Świętem ziemniaka”. Sportowcy wzięli udział w konkurencji na najlepszą potrawę. Zdobyli uznanie dzięki kompozycji warzywnej.

Team spotkał się z burmistrzem Serres i wojewodą. Obaj panowie otrzymali koszulki z herbem Świerzawy. Zawodnicy i działacze w imieniu zawodników z 43 krajów podziękowali mieszkańcom Serres za bardzo ciepłe przyjęcie, codzienną życzliwość i pomoc w każdym przypadku. W sobotę koniec wyścigu i podsumowanie. - Walczymy o miejsce na podium – zapowiadają świerzawianie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group