Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2695
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce/Szklarska - Poręba: Narciarstwo biegowe dla amatorów

Piątek, 15 stycznia 2010, 9:52
Aktualizacja: 9:53
Autor: Karolina
Jakuszyce/Szklarska - Poręba: Narciarstwo biegowe dla amatorów
Fot. organizator
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się II edycja SNS – Salomon Nordic Sunday na Polanie Jakuszyckiej. Jest to pierwszy w Polsce cykl zawodów w narciarstwie biegowym dla amatorów. Każdy może wystartować i wygrać atrakcyjne nagrody. Do wyboru są różne kategorie i dystanse, przygotowane także dla rodziców z dziećmi.

Ideą projektu jest promocja narciarstwa biegowego jako najzdrowszej formy zimowego, aktywnego wypoczynku. Trasy jakuszyckie są idealnym, jednym z najlepszych w Europie miejscem do uprawiania tego sportu. SNS to 8 niedzielnych, co dwutygodniowych edycji w obecnym sezonie zimowym. Głównym organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest Stacja Jakuszyce. Do współpracy przyłączyli się: firma SALOMON oraz Stowarzyszenie „Bieg Piastów”.

Druga edycja zawodów w narciarstwie biegowym rusza w niedzielę o godz. 11.00 na Polanie Jakuszyckiej. Do 10.30 będą trwały zapisy. Koszt uczestnictwa w zawodach wynosi 30 zł oraz 15 zł za numer startowy, który wykupuje się jednorazowo. W pierwszej, grudniowej edycji wzięło udział stu chętnych, a w kolejnej wystartuje około 50 osób więcej. – Nasza najstarsza zawodniczka ma 75 lat – mówi koordynator projektu, Beata Lepka.

Do wyboru są dwa dystanse, MINI oraz MEGA. Ich długość uzależniona jest od warunków pogodowych. Tym razem przygotowano 8 i 16 km tras. Nowością będzie dodatkowy dystans MINI MŁODZIK dla najmłodszej kategorii, o długości 6 łatwych kilometrów. Obowiązujące style jazdy to klasyk i łyżwa. Organizatorzy przygotowali dla zawodników niespodziankę na trasie, czyli kilometrowy podbieg na tzw. Samolot.

Jak na prawdziwe zawody narciarskie przystało, nie zabraknie elektronicznego pomiaru czasu, generalnej klasyfikacji oraz wspaniałych nagród, których łączna pula wynosi 50 tys. zł. Firma SALOMON ufundowała wysokiej klasy sprzęt narciarski. Trzy dodatkowe nagrody zostaną przyznane zwycięzcom w klasyfikacji rodzinnej. Organizator zapewnia także dużą ilość ciepłej herbaty oraz mnóstwo smakołyków dla wszystkich startujących.

Zawodnicy przyjeżdżają na SNS z całej Polski, od pobliskich Piechowic i Szklarskiej Poręby aż po Warszawę i Gdańsk. – Mamy dosyć sporą reprezentację wioślarzy, w tym mistrzów olimpijskich – informuje Beata Lepka. Po raz kolejny wystartują sympatyczne dzieciaki z Klubu Sportowego z Leszna, uprawiające biegi na orientację. Impreza skierowana jest do wszystkich, którzy chcą spędzić wolny czas w dobrym towarzystwie i pięknym otoczeniu, nie zapominając jednak o sportowej rywalizacji.

SNS to nie tylko zawody w narciarstwie biegowym, ale także Salomon Nordic School. Jest to szkółka biegania na nartach, prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów. Celem organizatorów jest zachęcenie do uczestnictwa w zawodach również zupełnych nowicjuszy. Początkujące osoby mogą też liczyć na fachową pomoc w doborze sprzętu oraz wysokie rabaty w wypożyczalni. Warto przekonać się, iż bieganie na nartach zimową porą może być wspaniała zabawą, także w rodzinnym gronie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1169
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group