Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7151
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Naprawią zegar na "Majówce"

Niedziela, 27 października 2019, 7:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 października 2019, 9:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Naprawią zegar na "Majówce"
Fot. Przemek Kaczałko
Mirosław Skowroński prowadził działalność zegarmistrzowską od lutego 1951 roku do końca stycznia 2011 r. Po śmierci rzemieślnika, władze miasta zapewniały, że będą się opiekować zegarem, jednak od wielu miesięcy nie działa. W akcję odrestaurowania i uruchomienia kultowego odmierzacza czasu włączył się syn zegarmistrza – Wojciech Skowroński, a także nowy najemca lokalu pod zegarem.
Lada moment zostanie tam otwarty salon optyczny „Cztery pory wzroku”, a zegar będzie zasilany na nasz koszt, z lokalu – powiedział Maciej Szuszkiewicz, właściciel salonu optycznego.

Najprawdopodobniej 29 października zegar zostanie zdemontowany i poddany renowacji. Jak tylko będzie gotowy, zostanie zawieszony z powrotem i w sposób uroczysty odsłonięty. W proces przywrócenia świetności zegara włączył się Zbigniew Ładziński, który przyjaźnił się z Mirosławem Skowrońskim.

To niewątpliwie wizytówka Jeleniej Góry i każdy mieszkaniec pamięta go od zawsze – podkreślił M. Szuszkiewicz, który jest zafascynowany historią zegara i zamierza na stronie internetowej swojego salonu poświęcić specjalną zakładkę na ten temat.
Kiedyś w tym jednym miejscu był zarówno zegarmistrz, jak i optyk i potrafili się uzupełniać. Kontynuacja idei trwa cały czas – dodał nasz rozmówca.

Twoja reakcja na artykuł?

87
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
0
0%
Złości
5
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group