Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 1959
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Napisał o zdrowiu i wygrał dolnośląski konkurs

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 października 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: Manu
Fot. BM
Ma zaledwie dziesięć lat, a już zgromadził na swoim koncie liczne sukcesy. Tym razem kolejny wielki i – co najważniejsze – jak najbardziej zasłużony odniósł na arenie literackiej. Piotr Kałuża, uczeń klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, stanął na najwyższym podium w Dolnośląskim Konkursie Poetyckim “W kilku strofach o… zdrowym życiu” w Polkowicach. Za wiersz pt. “Raz zdrowie przemawiało do dzieci” zdobył pierwsze miejsce.

Jego pracę wybrała komisja pod wodzą pisarki Janiny Zimirskiej spośród nadesłanych wierszy, które napłynęły ze szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z całego województwa dolnośląskiego. Uroczystość wręczenia nagród laureatom dolnośląskiej edycji konkursu poetyckiego pt. “W kilku strofach o… zdrowym życiu” odbędzie się 6 listopada.

To bynajmniej nie pierwsze tak wielkie osiągnięcie czwartoklasisty Piotra Kałuży, który ma już na swoim koncie wiele nagród w innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych na arenie literackiej, teatralnej i plastycznej. W roku 2014 za wiersz pt. “Jestem nad ziemią” otrzymał drugie miejsce w jubileuszowej piętnastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko–Plastycznego “Pudełko moich marzeń” w Zduńskiej Woli. Ten dziecięcy tekst uplasował się także na trzecim miejscu w XIII Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Literackiej “Kominkalia” w Stargardzie Szczecińskim. Do tymczasowych osiągnięć Piotra (wraz ze szkolną grupą teatralną) należy także wyróżnienie w dwunastej edycji Dolnośląskiego Integracyjnego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Kobierzycach za przedstawienie “Ballada o Kasi i drzewie” wg Andrzeja Maleszki oraz Nagroda Specjalna w jubileuszowym X Przeglądzie Teatralnym SILEBIA w Chojnowie za spektakl “Śniadanie króla” wg wiersza A. A. Milne'a.

- Interesuję się też sportem, zwłaszcza narciarstwem, trenować zacząłem od niedawna. Lubię również inne zajęcia dodatkowe np. basen – opowiada Piotr Kałuża, uczeń jeleniogórskiej “Siódemki”.

Wśród zdobytych nagród 10-letniego Piotra Kałuży jest nagroda główna Grand Prix w drugiej edycji konkursu “Tam gdzie ja, tam moja flaga” w Kamiennej Górze, wyróżnienie w XIII edycji międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży “Moje marzenia: małe i duże żagle na morzach i oceanach” w Szczecinie oraz wyróżnienie w konkursie plastycznym “Mój niezwykły świat” w Miejskim Domu Kultury “Muflon” w Sobieszowie. Jego rysunek został wytypowany również do wystawy VIII ogólnopolskiego konkursu plastycznego “Inspirowane poezją” w Toruniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~za 17-10-2015 10:35
Brawo Piotruś! Tak trzymaj!
~ 17-10-2015 11:05
Super dzieciak,trzeba umożliwić chłopcu rozwijanie zdolności. Aby tak dalej
~ale 17-10-2015 12:11
Jak Piotrusiu będziesz żyć w kraju ,gdzie ruiny i zgliszcza?
~ 17-10-2015 12:25
o rudy rudy rudy rydz jaka piekna sztuka...............
~wieści z nieba 17-10-2015 13:58
Gupotami dziecko karmiom. Niechby zrobił felieton o stanie zdrowia polityków, szczególnie pisioruw i Maciorewicza. Chyba że poczekamy aż się synek podszkoli, to może by jaką bullę albocoś sypnoł...
~markus 18-10-2015 2:33
Gratuluje Piotrze i życzę dalszego powodzenia.
~ktosik 18-10-2015 2:38
Dziecko mądrzejsze od ministra.
~lesiu 18-10-2015 13:59
Tak trzymaj Piotrze. Brawo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group