Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3239
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Napadli na starszą kobietę, wpadli w ręce policji

Poniedziałek, 5 stycznia 2009, 16:56
Aktualizacja: 17:28
Autor: TEJO
Dokumenty i 25 złotych – oto łup dwóch bandytów w wieku 16 i 18 lat z Kowar, którzy na jednej z ulic miasta zaatakowali i obrabowali 72–letnią kowarzankę. Sprawcy czaili się na ofiarę od kilku godzin.

W dogodnym momencie na jednej z ulic jeden bandzior zaszedł 72-letnią kobietę od tyłu przewrócił ją na ziemię. Łupem przestępców padła torebka z zawartością dokumentów i pieniędzy.

Policjanci pierwszego ze sprawców 16-latka zatrzymali w dniu zdarzenia. 18-latek został zatrzymany trzy dni później.Młodszy bandyta został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka w Wałbrzychu, a starszy trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali skradziony łup, który został zwrócony właścicielce. Sprawcy byli notowani przez policję za inne przestępstwa. Obydwaj mają orzeczone placówki poprawcze.

16-latek za rozbój odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, a 18-latkowi za popełnione przestępstwo grozić może nawet do 12 lat pozbawienia wolności – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group