Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8050
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Napadł na pocztę, posiedzi w celi

Piątek, 9 listopada 2007, 10:44
Aktualizacja: 18:42
Autor: ROB
PIECHOWICE: Napadł na pocztę, posiedzi w celi
Fot. Archiwum
Na cztery lata i dwa miesiące więzienia został skazany Wojciech P. – sprawca kwietniowego napadu na urząd pocztowy w Piechowicach. Taki wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze.

Nie było wątpliwości co do winy 22–latka. W trakcie postępowania wskazano jedynie różnicę co do skradzionej kwoty. Pracownicy poczty twierdzili, że mężczyzna w trakcie napadu zabrał ponad 4,2 tys. złotych, sąd doliczył się kwoty o 800 złotych niższej.

Do zdarzenia doszło w kwietniu tego roku. Wojciech P. wszedł do urzędu pocztowego, przeskoczył przez ladę, przyłożył kasjerce nóż do gardła i grożąc zażądał pieniędzy. Wziął gotówkę z kasy i uciekł. Po drodze jeszcze zagroził listonoszowi, który próbował go zatrzymać. Napastnik uciekał na tyle nieudolnie, że policja złapała go po kilkudziesięciu minutach, na pobliskim blokowisku. Pieniądze odzyskano.

Wojciech P. mieszka w Piechowicach. Jest znany policji. W listopadzie ubiegłego roku wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał półroczny wyrok za kradzież. Wolnością cieszył się kilka miesięcy. Wyrok nie jest prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group