Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2638
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Namierzyli "lewy" tytoń

Czwartek, 5 maja 2022, 12:14
Aktualizacja: 12:21
Autor: SG
Jelenia Góra: Namierzyli "lewy" tytoń
Fot. Użyczone/Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry ujawnili i zatrzymali blisko półtora tony krajanki tytoniowej oraz 270 kg tytoniu do palenia. Zabezpieczyli również maszynę do ciecia tytoniu i wagę elektroniczną. Zatrzymano trzech Polaków.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, w wyniku przeszukania pomieszczeń garażowych znajdujących się w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego ujawnili 70 worków z krajanką tytoniową. Towar ważący blisko półtora tony o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych oraz 270 kilogramów liści tytoniu o szacunkowej wartości prawie 123 tysięcy złotych, nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. W jednym z garaży funkcjonariusze SG zabezpieczyli maszynę do cięcia tytoniu wraz z nożami oraz wagę elektroniczną. Zatrzymano trzech mężczyzn, których zastano w miejscu ujawnienia tytoniu.

Mężczyźni przyznali się do zarzutu popełnienia przestępstwa karno-skarbowego polegającego na przechowywaniu, przewożeniu lub przesyłaniu wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy. Gdyby towar ten wszedł na polski rynek, Skarb Państwa straciłby z powodu niezapłacenia akcyzy oraz podatku VAT 1,5 miliona złotych informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Za popełnienie tego przestępstwa, sprawcom grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

8
42%
Cieszy
3
16%
Hahaha
2
11%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
11%
Złości
3
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group