Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5944
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Naloty z blokadami

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 16 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arek
Kontrolę przestrzegania zakazu zatrzymywania się i postoju na śródmiejskich ulicach w godz. od 11 do 19 przeprowadziła policja i straż miejska. Mimo nałożenia kilkunastu blokad i wlepieniu mandatów, kierowcy notorycznie łamią w tych miejscach przepisy.

Zdaniem drogówki najbardziej jest to widoczne na jednokierunkowym odcinku ulicy Wolności u wlotu w plac Niepodległości. – Parkowanie pojazdów w godzinach szczytu jest tam niebezpieczne zarówno dla innych kierowców, jak i pieszych – informuje podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ulica jest wąska. Stojące pojazdy częściowo ją blokują, co utrudnia ruch zwłaszcza autobusom miejskim. Wąskie są też chodniki. Pojazdy nie ułatwiają życia pieszym.
– Kierowcy są niepoprawni. Po kontroli wciąż łamią zakaz. Nie wyciągają nauczki z założonej blokady i zapłaconego mandatu w wysokości 100 złotych. Zdarzają się recydywiści – mówią policjanci i strażnicy miejscy.

Obszar wzmożonych i niezapowiedzianych kontroli to także sam plac Niepodległości oraz ulice, na których – teoretycznie – obowiązuje zakaz wjazdu. Mandatowe rekordy bije ulica Krótka. – Są tacy kierowcy, którzy – jeśli na Bankowej są korki – przejeżdżając przez Krótką, omijają je. Często tam także parkują samochody – dowiedzieliśmy się od strażników miejskich.

Prawdziwe mandatowe żniwo szykuje się podczas zbliżających się wakacji. W stolicy Karkonoszy przybywa wówczas samochodów, ale miejsc parkingowych – niekoniecznie. Niemile mogą zostać zaskoczeni turyści, którzy na kole swojego samochodu mogą znaleźć blokadę i wezwanie do zapłaty mandatu.

Ostatnio został uruchomiony płatny parking blisko targowiska Flora. Nie rozwiąże to jednak parkingowego deficytu. Na lato zapowiadano ponowne otwarcie parkingu wielopoziomowego przy ulicy Pijarskiej. Nic jednak nie wskazuje, aby tak się stało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~maverick 16-06-2006 16:56
Może by ktoś łąskawie wreszcie pomyślał o ponownym otwarciu parkingu przy ulicy Pijarskiej. Jednak obecnie wymaga on remontu bo spora część wyposażenia została rozkradziona !!!
~jamarek 16-06-2006 21:10
Brawo, łatwiej być przeciw mieszkańcom-ustawiając coraz to nowe znaki zaazu zatrzymywania niż dla mieszkańców-organizując nowe miejsca parkingowe a najłatwiej byłoby postawić znak zakaz ruchu w całej Jeleniej Górze-ale wtredy władze zanotowałyby klapę finansową, bo nie byłoby komu zakładać blokad.
~cezar 16-06-2006 21:27
Interesuje mnie,czy zakaz wjazdu na ulice 1 maja nie obowiązuje w niedziele bo pod kościołem Garnizonowym w czsie mszy robi się niezły parking.Jakoś straży miejskiej ani policji tam nie widać.
~mieszkaniec 16-06-2006 22:39
Bohaterscy rycerze straży miejskiej nie chcą widzieć zaparkowanych samochodów na deptaku - ul 1-go Maja. Może dlatego,że są to czarne limuzyn i ich włascicieli nie stać na mandat. A może opłacili pozwolenie parkowania komu trzeba i ich "nie ruszaj rycerzyku"
~Danielloo17 16-06-2006 23:31
KIEDYŚ SIE POSTARAMY ZAŁOŻYĆ BLOKADE.....ALE STRAŻAKOM :]
~empe 17-06-2006 5:50
Klapy finansowej nie będzie bo samochodów przybywa i muszą one gdzieś parkować. Znaków zakazu nie ubywa to i straż miejska zarobi na blokadach. Prawdą jest, że do Kościoła Garnizonowego kierowcy wjeżdżają mimo zakazu. Ulica Paderewskiego jest jednokierunkowa a kierowcy jeżdzą pod prąd. Takich przykładów jest wiele-kierowcy czasami wydaje się, że jeżdzą bez głowy.
~POLACZek 2_5 17-06-2006 10:58
No tak Straż Miejska powinna nadzorować taką ulicę a nie nudzić się i przewozić swoich podwładnych z Urzędu Miasta jak TAKSÓWKA. Skoro mają takie środki ludzi powinni być bardziej skuteczni i niedopus...ć do jakichkolwiek niespodziewanych wjazdów kierujących a także wykonywać swoje obowiązki należycie bo do tej pory TO SĄ JAK TAKSÓWKARZE NA ZAWOŁANIE
~Do jamarek 18-06-2006 11:52
Pomyśl przez chwilę o pieszych ( też mieszkańcach ) dla bezpieczeństwa których został tam postawiony zakaz, a nie tylko narzekasz że nie masz gdzie postawić auta. Ten problem jest w całej Polsce nie tylko w Jeleniaj.
~rycho 20-06-2006 9:38
Zastanawiam sie nad jedna rzecza.Czy pisanie tych ba...low na temat SM jest wogole komus potrzebne.Kto czyta to wszystko,czy to bazgranie idzie do zainteresowanych.Pytam dlatego ze zycie pokazuje co innego,a czasami sa tu sensowne i madre wypowiedzi.Moze rzadacy czasami by pomysleli o jeleonkowiczach i zastosowali sie do niektorych rad.POZDRAWIAM.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group