Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 6069
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nalot na kafejki

Sobota, 11 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Nalot na kafejki
Fot. Archiwum
Kilkunastu wagarowiczów złapała policja podczas niedawnej akcji przeprowadzonej pod hasłem „Kafejki”. Funkcjonariusze skontrolowali kafejki internetowe w czasie trwania zajęć lekcyjnych.

– Funkcjonariusze wylegitymowali nieletnich uczniów. Ich dane oraz informacje o tym, co robili podczas lekcji, trafią niebawem nie tylko do szkół, ale i rodziców – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Akcja była przeprowadzona na terenie całego powiatu. Najwięcej wagarowiczów policja namierzyła w Jeleniej Górze. – Młodzi ludzie rzadko sobie zdają sprawę, że idąc na wagary, popełniają wykroczenie. Nie zwracają też uwagi na to, że sami mogą wówczas stać się ofiarami przestępstw – podkreślają policjanci.
W kilku przypadkach sprawy nastolatków trafią do sądu rodzinnego i nieletnich. Możliwe, że szczególnie zatwardziali wagarowicze trafią do ośrodków wychowawczych.

Policja sprawdziła także legalność oprogramowania w kawiarenkach internetowych. W żadnej z nich nie stwierdzono pirackich nośników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group