Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12176
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nałapałeś punktów? Idź na szkolenie

Czwartek, 8 października 2009, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nałapałeś punktów? Idź na szkolenie
Fot. ......
Kierowcy, którzy na swoim koncie mają większą liczbę punktów karnych nie powinni czekać, aż wyczerpią ich limit. Przekroczenie 24 oczek skutkuje utratą prawa jazdy i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. 12 października jeleniogórski WORD organizuje szkolenie, które anuluje 6 „karniaków”.

Szkolenie, które powoduje zmniejszenie ilości punktów karnych, ze względu na duże zapotrzebowanie odbywa się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze dwa razy w miesiącu. Najbliższe z nich – już 12 października, jednak by wziąć w nim udział najpóźniej do 9 października należy się zapisać i dostarczyć dowód zapłaty. Koszt to 250 złotych. Szkolenia odbywają się według programu przewidzianego przez ministerstwo infrastruktury.

– Jest to jednodniowe, popołudniowe, sześciogodzinne szkolenie, które prowadzą policjant i psycholog – mówi Robert Tarsa, dyrektor WORD w Jeleniej Górze.
Ze szkoleń powinny skorzystać przede wszystkim osoby, które przez wykroczenia drogowe zebrały już większą ilość punktów i zbliżają się do maksymalnej ich liczby 24. Mogą się na nie zgłosić jednak również ci, którzy mają w granicach sześciu – dziesięciu punktów.

– O zmniejszeniu ilości swoich punktów powinni pamiętać przede wszystkim kierowcy, którzy jeżdżą samochodami zawodowo – mówi Robert Tarsa. – Tym kierowcom przekroczenie 24 punktów karnych skutkujących utratą prawa jazdy może bowiem znacznie skomplikować życie. Wielu ludzi, którzy mają na granicy 24 punktów, zastanawia się czy skorzystać z takiego szkolenia, ja zachęcam by korzystali z niego jak najszybciej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group