Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 4582
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najwyższe odznaczenie za służbę potrzebującym

Piątek, 25 lutego 2011, 9:10
Aktualizacja: Wtorek, 1 marca 2011, 12:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Najwyższe odznaczenie za służbę potrzebującym
Fot. .....
Zbigniew Ładziński, pierwszy prezydent lokalnych rotarian, otrzymał najwyższe odznaczenie rotariańskie, medal Paula Harrisa, podpisany przez prezydenta Rotary International z Chicago. Jest to nagroda dla osób, które w szczególny sposób zasłużyły się w pracy na rzecz potrzebujących osób.

Nagrodzony działa w Rotary Club Jelenia Góra od wielu lat, był pierwszym prezydentem i założycielem tej organizacji w mieście. Rotary International, to jedna z największych pozarządowych organizacji międzynarodowych, które zajmują się służbą społeczną. W Jeleniej Górze działa od 1997 roku, kiedy to powstał z inicjatywy jeleniogórzan, wśród których znalazł się nagrodzony Zbigniew Ładziński.

– Rotary to „uczynność ponad potrzeby własne”. Tym się kierujemy w swojej działalności i to daje nam siłę do działania. Jestem szczęśliwy, że otrzymałem takie odznaczenie. Jest to dla mnie wyjątkowe podziękowanie, ale i motywacja do dalszej pracy na rzecz innych. Najcenniejsze jest jednak to, że wielu ludziom i dzieciom udało nam się pomóc – mówi Zbigniew Ładziński, który odebrał nagrodę podczas ostatniego charytatywnego balu zorganizowanego przez Rotary Club Jelenia Góra.

12 stycznia br. w Pałacu Staniszów medalem Paula Harrisa pośmiertnie odznaczono natomiast Sylwestra Samola, byłego wojewodę dolnośląskiego i czynnego członka Rotary Club Jelenia Góra. Odznaczenie odebrała wdowa po zmarłym Sylwestrze Samolu.

Osobiście z rąk Gubernatora Dystryktu, Piotra Wygnańczuka, najwyższe odznaczenie rotariańskie odebrał również Jans Kroeger, dyrektor generalny firmy Jelenia Plast.

Obecnie Rotary Club Jelenia Góra ma długą listę członków, którzy wspierają i rozwijają jego działalność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group