Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 3821
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najpierw droga, później galeria

Środa, 28 lipca 2010, 8:46
Aktualizacja: 9:21
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Najpierw droga, później galeria
Fot. Angela
Firma Parkridge, która wzniesie Focus Mall w Jeleniej Górze, jeszcze w tym roku ma rozpocząć budowę łącznika drogowego między ulicy Kilińskiego, a Osiedlem Robotniczym. Obecnie wystąpiła do miasta o stosowne pozwolenie. Zadanie ma się zakończyć do maja przyszłego roku. Prace trzeba skoordynować z odbudową Młynówki.

Jak mówi Czesław Wandzel, dyrektor miejskiego zarządu dróg i mostów, w najbliższym czasie firma Parkridge otrzyma od miasta stosowne pismo z harmonogramem prac, które muszą być wykonane jak najszybciej.

Tymczasem po wstępnych rozmowach przedsiębiorca zobowiązał się wybudować łącznik w pierwszej kolejności. Wszystko dla skoordynowania prac przy odbudowie kanału Młynówka, wzdłuż którego będzie biegła promenada pieszo-rowerowa przecinająca nowo powstały łącznik drogowy.

– Firma przygotowała już wszystkie potrzebne dokumenty i wystąpiła o pozwolenie na budowę, które w najbliższym czasie zostanie im przez miasto wydane. Równorzędnie prace na tym terenie będzie też prowadził Wodnik. Wszystkie te trzy zadania będą tak skoordynowane, by się wzajemnie uzupełniały – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta Jelenia Góra.

Firma Parkridge ma wykonać łącznik między ulicami Kilińskiego a Osiedlem Robotniczym, od drogi dojazdowej do DODN-u. Pozostałą część nawierzchni ulicy Pijarskiej od wysokości wjazdu do byłej siedziby straży miejskiej oraz boczny odcinek Kilińskiego ma przebudować miasto, któremu przyznano na ten cel dofinansowanie unijne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group