Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6466
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najmłodszym w dniu ich święta

Wtorek, 31 maja 2011, 9:44
Aktualizacja: 13:42
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Najmłodszym w dniu ich święta
Fot. Petr
W nadchodzącą środę z racji Międzynarodowego Dnia Dziecka ciekawą propozycję dla dziewcząt i chłopców mają jeleniogórskie muzea oraz teatry.

W programie Wojskowego Dnia Dziecka w Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego przy ulicy Sudeckiej przewidziano malowanie twarzy, wykonanie hełmu z masy papierowej lub folii, gry i zabawy. Skansen będzie areną tej imprezy w godz. 11.00-15.00. Z kolei Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie zaprasza dzieci na lekcję muzealną o charakterze literackim promująca twórców z najbliższego regionu, piszących książki dla dzieci. Przewidziano konkurs z nagrodami, który odbędzie się o godz. 12.

W środę, 1 czerwca, o godz. 10 i 11. 30 w Pałacu Paulinum aktorzy ZTA przedstawią adaptację baśni Andersena zatytułowanej „Brzydkie kaczątko” w reż. Czesława Sieńki. Z kolei o godz. 10 i 16 na dużej scenie Teatru im. Norwida najmłodsi widzowie będą mieli okazję zobaczyć musical „Przygody Rozbójnika Rumcajsa” Katarzyny Gärtner na podstawie opowiadań Václava Čtvrtka w reż. Kazimierza Mazura (w roli tytułowej Igor Kowalik). Znany z czeskich kreskówek dobry rozbójnik tym razem przeżywa swoje przygody na teatralnej scenie. Sztuka nie schodzi z afisza od ubiegłego sezonu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group