Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6424
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Najmłodszym w dniu ich święta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 31 maja 2011, 9:44
Aktualizacja: 13:42
Autor: Agrafka
Fot. Petr
W nadchodzącą środę z racji Międzynarodowego Dnia Dziecka ciekawą propozycję dla dziewcząt i chłopców mają jeleniogórskie muzea oraz teatry.

W programie Wojskowego Dnia Dziecka w Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego przy ulicy Sudeckiej przewidziano malowanie twarzy, wykonanie hełmu z masy papierowej lub folii, gry i zabawy. Skansen będzie areną tej imprezy w godz. 11.00-15.00. Z kolei Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie zaprasza dzieci na lekcję muzealną o charakterze literackim promująca twórców z najbliższego regionu, piszących książki dla dzieci. Przewidziano konkurs z nagrodami, który odbędzie się o godz. 12.

W środę, 1 czerwca, o godz. 10 i 11. 30 w Pałacu Paulinum aktorzy ZTA przedstawią adaptację baśni Andersena zatytułowanej „Brzydkie kaczątko” w reż. Czesława Sieńki. Z kolei o godz. 10 i 16 na dużej scenie Teatru im. Norwida najmłodsi widzowie będą mieli okazję zobaczyć musical „Przygody Rozbójnika Rumcajsa” Katarzyny Gärtner na podstawie opowiadań Václava Čtvrtka w reż. Kazimierza Mazura (w roli tytułowej Igor Kowalik). Znany z czeskich kreskówek dobry rozbójnik tym razem przeżywa swoje przygody na teatralnej scenie. Sztuka nie schodzi z afisza od ubiegłego sezonu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 31-05-2011 10:16
a przewidziano jakieś atrakcje na godziny popołudniowe? Niektórzy rodzice pracują, i mają czas dopiero po 16
valentine 31-05-2011 10:20
Gry i zabawy militarne? Będzie jak znalazł wyszkolona kadra na kolejne "misje pokojowe" Obejmy :/
Tomy M. 31-05-2011 10:26
Podobno będą też pokazy i ćwiczenia z pchnięciu bagnetem w brzuch. Były też planowane strzelania ze stalowego śrutu do uciekających kotów ale Pan Ragiel się oburzył trochę więc szef odpuścił. A szkoda bo to takie ćwiczenia sprawnościowe są potrzebne naszym maluchom, kształtują ich wyobraźnię i pomogą w karierze pogromcy terrorystów. Marzy mi się aby dzieciaki mogły postrzelać z moździerza do afgańskich bachorków ...ale wiadomo że na to potrzeba KAS, KASY i jeszcze raz KASY :-( No cóż niech nasze dzieci chociaż potrenują prucie żołądkó bagnetami i strzelanie do tarczy, zawsze to coś! Pozdrawiam salutem rzymskim wszystkich pogromców terrorystów z Polskie Wojska!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group