Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 6131
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najmłodsi uczniowie aktywnie po zdrowie

Sobota, 12 lutego 2011, 13:18
Aktualizacja: 14:24
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Najmłodsi uczniowie aktywnie po zdrowie
Fot. MT
Wczoraj w Niepublicznej Szkole Podstawowej 707 w Karpaczu odbył się bal karnawałowy pod hasłem „Słodycze, dziękuję nie” zorganizowany w ramach akcji „Aktywnie po zdrowie” prowadzonej przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Na balu karnawałowym wielu uczniów zerówki oraz klas 1-6 wcieliło się w dynie, strączki, truskawki, maliny itp. Nie było ciasteczek, coli czy cukierków . Poczęstunek przygotowany był tylko i wyłącznie ze zdrowej żywności. Na stołach znalazły się nasiona, suszone owoce, chipsy jabłkowe, sałatki owocowe, a osoby spragnione po tańcach mogły napić się wody mineralnej. Były także ciekawe konkursy i zabawy dla dzieci.

- Bal tego rodzaju zorganizowany jest po raz pierwszy, gdyż w tym roku przystąpiliśmy do programu „Aktywnie po zdrowie”, który ma na celu uświadamianie zarówno dzieci, jak i ich rodziców negatywnego wpływu słodyczy i różnego rodzaju chipsów na zdrowie. Uczymy jak powinno się zdrowo i w prawidłowy sposób odżywiać – powiedziała Małgorzata Lipińska, wychowawczyni klasy pierwszej.

– Program trwa przez cały rok szkolny i w każdej porze roku wyznaczone są dla różnych poziomów nauczania tematy poruszane na lekcjach, a związane właśnie ze zdrowym odżywianiem. Prowadzone są także konkursy edukacyjne dla uczniów, a dla rodziców rozdawany jest program o znaczeniu ruchu w prawidłowym rozwoju dziecka. Mamy nadzieję, że tego rodzaju zdrowotne bale przebierańców staną się imprezą cykliczną w naszej szkole i nie tylko, chcemy bowiem promować zdrowy i aktywny sposób życia – dodała M. Lipińska.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group