Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8898
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najlepsza lekcja biologii? Tylko w KPN

Czwartek, 23 września 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Najlepsza lekcja biologii? Tylko w KPN
Fot. KPN
– Powiedz mi, to zapomnę. Pokaż, to zapamiętam. Pozwól mi zrobić, to zrozumiem – taką refleksją Konfucjusza kierowali się pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego, którzy zorganizowali „Nietypową lekcję różnorodności biologicznej”. Została nagrodzona I nagrodą przez Ministerstwo Środowiska.

Na konkurs nadesłano 51 prac z całej Polski, z czego siedem akcji edukacyjnych zorganizowały parki narodowe, sześć – parki krajobrazowe, osiem – szkoły leśne, a 29 – organizacje pozarządowe.

Karkonoski Park Narodowy do konkursu zgłosił akcję edukacyjną Piknik Ekologiczny z okazji Dnia Bioróżnorodności, który zorganizowany został 22 maja 2010 r. w Jagniątkowie we współpracy z Klubem Osiedlowym Watra Jagniątkowska oraz Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze. Jako formę zgłoszenia KPN wybrał krótki film, który doskonale przedstawił atmosferę panującą podczas zorganizowanej imprezy.

Wyjątkowość Pikniku Ekologicznego z okazji Dnia Bioróżnorodności, zorganizowanego przez Karkonoski Park Narodowy, polegała na tym, że jego przygotowania podjęliśmy się wspólnie z organizacją zrzeszającą lokalnych mieszkańców.

W imprezę zaangażował się prężnie działający Klub Osiedlowy Watra Jagniątkowska, dzięki czemu odzew wśród społeczności lokalnej był bardzo duży. – Udało się nam dotrzeć bezpośrednio do mieszkańców Jagniątkowa oraz okolicznych wiosek, przekazując im wiedzę na temat otaczającej ich bioróżnorodności, a także działań podejmowanych przez Karkonoski Park Narodowy w celu jej ochrony – mówią organizatorzy.

Atutem zorganizowanej przez nas imprezy był również jej szeroki zakres, który oferował wycieczki terenowe, zabawy, konkursy i prelekcje dla różnych uczestników – od dzieci, poprzez młodzież, aż po dorosłych. Również piknikowy charakter akcji sprawił, że uczestnicy zostali na dłużej i nie uciekli zaraz po zakończeniu zajęć.

Piknik Ekologiczny z okazji Dnia Bioróżnorodności zorganizowany przez Karkonoski Park Narodowy był częścią większego wydarzenia – Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności (Biodiversity Action Day), a informacja o pikniku znalazła się międzynarodowych portalach internetowych, m.in. na stronie internetowej Konwencji o Różnorodności Biologicznej.
Realizatorem filmu wysłanego na konkurs była natomiast telewizja KarkonoszePlay (www.karkonoszeplay.pl).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group