Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5681
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Naiwne panie nabijał w butelkę

Środa, 23 września 2009, 10:33
Aktualizacja: Czwartek, 24 września 2009, 8:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Naiwne panie nabijał w butelkę
Fot. KMP
Do ośmiu lat w więzieniu może spędzić oszust, który – obiecując rozmaite korzyści różnym kobietom – pobierał od nich „zaliczki”. Łatwowierne niewiasty ufając 29–latkowi płaciły mu sporo pieniędzy.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna powoływał się na wpływy i znajomości w różnych jeleniogórskich urzędach i instytucjach i obiecywał kobietom pomoc w załatwieniu różnych spraw. Kilku pokrzywdzonym obiecywał załatwienie pracy w swojej firmie, niektórym pomoc w załatwieniu zaświadczenia o stanie zdrowia, a jeszcze innym pomoc w załatwieniu różnych spraw urzędowych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Za swoje „propozycje” oszust pobierał od pokrzywdzonych zaliczki w różnych kwotach od 30 zł do 140 zł, bądź korzystał z ich środków transportu. Najczęściej upatrywał sobie młode kobiety. Policjanci udowodnili przestępcy 15 oszustw, ale najprawdopodobniej nabił w butelkę znacznie więcej pań.

Oszust swoją przestępczą działalność prowadził od wiosny w Jeleniej Górze i okolicach. Trafił do policyjnego aresztu. Za oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na miesiąc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group