Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8802
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nagrody wręczone

Sobota, 20 czerwca 2020, 8:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 11:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nagrody wręczone
Fot. Przemek Kaczałko
W 2020 roku, z uwagi na rządowe ograniczenia, Regionalny Konkurs Plastyczno–Fotograficzny "Wiosna w Jeleniej Górze i okolicach" odbył się w trybie zdalnym. Organizatorem było Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze. Wczoraj (19.06) wręczono nagrody zwycięzcom i wyróżnionym.

Konkurs podzielono na cztery kategorie: 7-10 lat, 11-15 lat, 16-18 lat oraz dorośli.

Najwięcej prac wpłynęło od najmłodszych. Były one pomysłowe, kolorowe - komisja w składzie Tomasz Żylewicz, Wiktor Staszak i Aneta Sikora-Firszt wybrała, które nagrodzić - powiedziała Aneta Sikora-Firszt z Działu Edukacji Muzeum Karkonoskiego.

W sumie wpłynęło ponad 40 prac, a konkurs "online" był pomysłem na zaktywizowanie dzieci, młodzieży i dorosłych w czasie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. W tym czasie były też prowadzone warsztaty w formie zdalnej, aby chętni mogli rozwijać swoje umiejętności.

Postanowiłam wziąć udział w konkursie, ponieważ fotografia to jedna z moich pasji. Zauważyłam ładny widok będąc w górach i udało się - powiedziała Natalia Dzikowska, laureatka II miejsca w kategorii fotografii. - To był mój pierwszy sukces, nigdy nie brałam udziału w takich konkursach, ale myślę, że będę próbować w kolejnych - dodała 17-latka.
Jestem totalną amatorką fotografii i wykonuję ją pomiędzy swoją pracą, czyli doradcą podatkowym. Fotografia pozwala mi znaleźć harmonię ducha i materii - wyznała Dorota Ulanecka z Górzyńca, która po 45 latach we Wrocławiu wróciła w rodzinny region. - Moja fotografia przedstawia drzewo, zdjęcie zostało wykonane w ujęciu wody w Górzyńcu i właśnie taki tytuł nadałam mojej pracy ("Ujęcie wody"). Ono symbolizuje odradzanie, ale i siłę natury - jeżeli zniszczymy wszystkie drzewa, to nas też nie będzie - dodała była dyrektorka działu guzików damskich w Muzeum Guzików w Łowiczu.

Wśród laureatów plac plastycznych znaleźli się: Nikola Fic (8 lat) - I miejsce, Emilia Kwiatkowska (8 lat) - II miejsce, Adam Goźdź (8 lat) - III miejsce, Dawid Lifke (8 lat) - wyróżnienie. W kategorii fotografia, oprócz wyżej wymienionych laureatek, nagrodę za III miejsce przyznano Weronice Kwaczyńskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group