Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11380
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nagrody MOS–u za współzawodnictwo sportowe

Sobota, 27 czerwca 2015, 8:52
Aktualizacja: Niedziela, 28 czerwca 2015, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nagrody MOS–u za współzawodnictwo sportowe
Fot. Przemo
W czwartek (25.06) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2014/2015. Oprócz nagród dla szkół za klasyfikację ogólną, rozdano również rekordową liczbę nagród indywidualnych!

W klasyfikacji szkół podstawowych (dziewczęta i chłopcy łącznie) najlepszy wynik uzyskała SP 11 – 932 punkty. Drugie miejsce przypadło SP 2 – 917,5 pkt., a trzecie SP 3 – 903 pkt. Wśród szkół gimnazjalnych (również dziewczęta i chłopcy łącznie) zwyciężyło Gimnazjum nr 1 – 1180 pkt., drugie miejsce zajęło Gimnazjum przy ZSO nr 1 – 1161 pkt., a trzecie Gimnazjum nr 4 – 107,5 pkt.
Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych podzielona już była na kategorię chłopców i dziewcząt, i tak czołowa trójka wyglądała następująco: 1. Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, 2. Zespół Szkół technicznych „Mechanik”, 3. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2. Najsprawniejsze dziewczęta to uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, które wyprzedziły swoje rówieśniczki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Następnie rozdano nagrody za sukcesy w grach zespołowych na arenie regionu jeleniogórskiego, wojewódzkiej, ogólnopolskiej, a także światowej, bowiem uczniowie ZSO nr 1 po raz kolejny reprezentowali Jelenią Górę oraz całą Polskę w mistrzostwach świata w biegu na orientację.

Galę w JCK-u uświetniły również występy artystów z Młodzieżowego Domu Kultury. Były podziękowania dla pracowników Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i wszystkich, którzy pomagali przy organizacji wielu imprez sportowych w minionym roku szkolnym.

Przed trzema laty, gdy rozpoczęto organizować uroczyste podsumowania współzawodnictwa sportowego przyznawano ok. 40-50 nagród indywidualnych, w następnych latach liczba dochodziła do 90, a na czwartkowej gali było ich 123, co pokazuje, że sport młodzieżowy rozwija się w Jeleniej Górze. - Jeżeli chodzi o sport młodzieżowy, to Miasto Jelenia Góra dba o młodzież. Widać to po wynikach. Na Dolnym Śląsku już się liczymy, pomału zaczynamy się liczyć w Polsce, naszym celem jest, aby jak najbardziej zaznaczyć nasza obecność na arenie ogólnopolskiej – mówił dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz. To nie jest tylko kwestia sportu szkolnego, bo to jest przede wszystkim duża praca w klubach sportowych – to jest nasze wspólne osiągnięcie, ale trzeba dążyć do tego, żeby było tego jeszcze więcej – dodał I. Taraszkiewicz.

Podczas gali nagrody wręczali: wiceprezydent Jeleniej Góry Mirosława Dzika, przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, wiceprezes Term Cieplickich Miłosz Sajnog, a także naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała i radna Anna Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
828
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group