Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7641
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nagrody i wyróżnienia JFOON

Środa, 4 grudnia 2019, 9:47
Aktualizacja: Piątek, 6 grudnia 2019, 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nagrody i wyróżnienia JFOON
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (3.12) w Książnicy Karkonoskiej odbyła się konferencja Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia dla osób oraz instytucji, które na co dzień wspomagają osoby z niepełnosprawnościami.

Tytuł Wolontariusza Roku trafił do Joanny Kramarczuk, a wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Stanisława Judka i Jarosław Kujda. Z kolei "jeleniogórzaninem bez barier" została Natalia Klatt, a wśród wyróżnionych znaleźli się Tomasz Osipik i Tomasz Żylewicz. Tytuły Pracodawcy Roku (nagrody Starosty Jeleniogórskiego) powędrowały do Sanatorium Agat MSWiA, Urzędu Skarbowego i Restauracji "Siedlisko Pstrąga" w Mysłakowicach.

Jestem niesamowicie zaskoczona i doceniona. W przedszkolu pracuję od 9 lat i rozpoczęcie tej pracy było dla mnie ogromnym stresem, bo dzieci są bezwzględne, szczere, prawdziwe. Teraz wiem, że - również dzięki mnie - dzieci wiedzą, że są osoby niepełnosprawne, obcują z tym na co dzień i liczę na to, że w przyszłości dzięki temu będą ludźmi wrażliwymi, starać się żyć w zgodzie ze wszystkimi - wyznała "Jeleniogórzanka bez barier", czyli Natalia Klatt z Przedszkola Akademia Happy Kids w Jeleniej Górze, która dzięki nagrodzie czuje się doceniona i ma świadomość, że jej praca nie idzie na marne.
Od 17 lat prowadzę działalność charytatywną dla dzieci z domów dziecka. To akcja, która pochłonęła sztab ludzi - powiedziała Joanna Kramarczuk, Wolontariuszka Roku. - To jest moja pasja, a te dzieciaki są moimi przyjaciółmi. Zabieram dzieci na wycieczki - byliśmy w TVN, TVP, czterokrotnie u Magdy Gessler, w Muzeum Kopernika i wielu innych miejscach. Widzę jak dzieciaki kształcą się, rozwijają zainteresowania - to nadaje sens takim działaniom - dodała nagrodzona.
Dziewięć lat temu wpadliśmy na pomysł, aby z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariusza, w ten sposób uczcić dzień 3 grudnia - wspominała Ligia Jamer, przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. - Konferencja i nagrody, to jest pretekst do tego, żeby mówić o niepełnosprawnych. Jesteśmy wciąż na etapie rehabilitacji mentalnej - problemy rozwiązuje się, gdy właściwie pojmuje się problem - dodała L. Jamer.

Tematem konferencji były "Osoby niepełnosprawne na rynku pracy". W trakcie spotkania poruszano kwestie rozwiązań technicznych i organizacyjnych ułatwiających pracę osób niepełnosprawnych, rehabilitacyjna i rewalidacyjna funkcja pracy w terapii osób niepełnosprawnych oraz doświadczenia i praktyczne aspekty związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych z perspektywy pracodawcy. Dostępni byli przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, ZUS-u oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group