Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10227
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nagroda za zwycięstwo

Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 0:00
Autor: JEN
Młode szczypiornistki MKS PR Finepharm z wizytą w ratuszu.

Dzisiaj w jeleniogórskim magistracie prezydent – Marek Obrębalski i przewodniczący rady miejskiej - Hubert Papaj podziękowali zawodniczkom, trenerom i działaczom MKS PR Finepharm za zdobycie mistrzostwa Polski w piłce ręcznej w kategorii juniorek, wręczając im dyplomy i prezenty.

- Ten sukces promuje miasto, jesteśmy za to wdzięczni zawodniczkom, trenerom i działaczom i mamy nadzieję, że na tym się nie skończą ich sukcesy – powiedział M. Obrębalski.

Jest to możliwe, bo znaczna część zawodniczek, która występowała w I lidze piłki ręcznej, nie przekroczyła jeszcze wieku juniorek, a ponadto, szkoli się w klubie młodsze zawodniczki, które uzupełnią skład po odejściu starszych koleżanek do zespołu seniorek, występujących w ekstraklasie.

Ta zmiana pokoleń pozwoli przez następne lata awansować jeleniogórskiemu, żeńskiemu szczypiorniakowi w kraju we wszystkich kategoriach wiekowych, a w przyszłości, w europejskich pucharach.

Jak powiedział M. Obrębalski, zgłaszający się do Jeleniej Góry inwestorzy deklarują chęć wspomagania miejscowego sportu ze swoich dochodów.
– Naszym obowiązkiem będzie dopilnować tego, by nie skończyło się na obietnicach – powiedział prezydent miasta.

Uczestnicy tego spotkania zgodzili się, że już w przyszłym roku szkolnym powinno się zorganizować w mieście wprowadzenie klas sportowych piłki ręcznej nie tylko dziewcząt, ale i chłopców.
- W tym drugim przypadku nabór dotyczyłby chłopców w wieku 12 lat – powiedział prezes MKS PR Finepharm – dr Jan Czarnecki.

Ponadto okazuje się, że władze miasta, z pomocą Rady Sportu z prezesem Zdzisławem Wąsem oraz wiceprezesami: Jerzym Wolskim i Januszem Lipińskim na czele, chcą utworzyć również klasy sportowe w koszykówce i siatkówce w naszym mieście.

Oby te wszystkie zamierzenia się spełniły, bo wówczas doszłoby wreszcie do zatamowania odpływu szkolonych w Jeleniej Górze talentów sportowych do innych rejonów kraju. A tak, niestety, do tej pory bywało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
432
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group