Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7884
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nagroda za rymy o zimie

Poniedziałek, 9 marca 2009, 9:06
Aktualizacja: 9:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nagroda za rymy o zimie
Fot. TEJO
Katarzyna Bernacka i Marta Mieduch, trzecioklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze w czołówce „Zimowych rymowanek”, konkursu ogłoszonego przez MDK w Inowrocławiu.

Kasia napisała wiersz „Zając na śniegu” i zajęła drugie miejsce. Marta za utwór pt. „Marzec” zdobyła wyróżnienie.
Obydwie 9-latki powtórzyły swój niemały sukces w dziedzinie literackiej. Są bowiem laureatkami zorganizowanego przez jeleniogórski MDK Jelonek konkursu literackiego „O człowieku – Ziemi – miłości”.

Kilka tygodni wcześniej zostały uhonorowane innymi nagrodami: Kasia Bernacka w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Urodziny Ani Shirley” przygotowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach, a Marta Mediuch w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Bromba i inni”, którego organizacji podjął się Zakład Nagrań i Wydawnictw Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie.

Warto też wspomnieć, że laureatka drugiego miejsca Kasia Bernacka już w pierwszej klasie za opowiadanie o cudownym kresie wiśniowej samotności decyzją jury otrzymała nagrodę w X Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2006” w Bielsku-Białej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group