Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2378
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nagroda dla publikacji KPN

Środa, 23 grudnia 2020, 9:00
Autor: WAC
Region: Nagroda dla publikacji KPN
Fot. KPN
Wydana przez Karkonoski Park Narodowy monografia „Przyroda Karkonoskiego Parku Narodowego” zdobyła Nagrodę Główną Prezesa Zarządu Głównego PTTK w V. Międzynarodowym Konkursie „Najlepsze Wydawnictwa o Górach”.

Monografia jest dziełem ponad 60 autorów - zbiorem najnowszych informacji o przyrodzie Karkonoskiego Parku Narodowego. Można w niej znaleźć zagadnienia z dziedziny geologii, geomorfologii, hydrologii, gleboznawstwa, botaniki, zoologii oraz ochrony przyrody na terenie Parku. Są też zdjęcia, dobrze opracowane indeksy polskie i łacińskie gatunków roślin i zwierząt oraz bogata bibliografia poszczególnych rozdziałów.

V Międzynarodowy Konkurs „Najlepsze Wydawnictwa o Górach” odbył się w ramach 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (Polska), którego organizatorami były Targi w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie. W konkursie brało udział 31 wydawców z siedmiu krajów (Austria, Bułgaria, Czechy, Kanada, Polska, Słowacja i Wielka Brytania), którzy zgłosili do Konkursu 114 wydawnictw. Wśród laureatów lub wyróżnionych w Konkursie znalazły się wydawnictwa z Austrii, Bułgarii, Czech, Kanady, Polski, Słowacji i Wielkiej Brytanii.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group