Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 14 listopada
Imieniny: Emila, Judyty
Czytających: 10806
Zalogowanych: 88
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nagroda dla miasta

Piątek, 27 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 kwietnia 2007, 14:14
Autor: DOB
Jelenia Góra: Nagroda dla miasta
Fot. Krzysztof Knitter
Jelenia Góra najlepsza na Dolnym Śląsku pod względem pozyskiwania funduszy unijnych.

Nasze miasto otrzymało pierwszą nagrodę w rankingu „Europejska Gmina, Europejskie Miasto”, zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Gazety Prawnej. Pod uwagę brano przede wszystkim umiejętność pozyskiwania funduszy unijnych i gospodarowanie tymi pieniędzmi. Dotyczy to działalności w 2006 roku, czyli okresu rządów władz obecnej i poprzedniej kadencji.

Czym zasłużyła sobie Jelenia Góra? Pozyskano między innymi pieniądze na "Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków", budowę Książnicy Karkonoskiej a także na rozbudowę 20 ulic, 13 w Cieplicach i 7 w Sobieszowie.

– Taka nagroda to wielki zaszczyt – powiedział Marek Obrębalski. – Jednocześnie zobowiązuje nas to do dużej aktywności w 2007 roku w pozyskiwaniu środków unijnych.
Prezydent zapewnił, że jeszcze w tym roku miasto złoży kilka projektów. Między innymi, Jelenia Góra będzie się starała o pieniądze na budowę obwodnicy południowej.

– Przygotowujemy też inne projekty, na przykład rewitalizacja parków uzdrowiskowych oraz modernizacja wież widokowych – mówi Marek Obrębalski.
Na te zadania miasto będzie chciało uzyskać pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
531
Tak, kilka razy w miesiącu
7%
Tak, ale raz na parę miesięcy
27%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
11%
Nie biorę udziału w takich akcjach
49%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Pod tym względem Bałtyk to fenomen
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Idzie zima, nawet 20 stopni mniej
 
Pogodowo
Polak w Karkonoszach
 
112
Sam zrobił w domu bombę
 
Kultura
Nowa piosenka jeleniogórskiego Leniwca – "Świat nie jest gotowy na Polskę"
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group