Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7389
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nagroda dla miasta

Piątek, 27 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 kwietnia 2007, 14:14
Autor: DOB
Jelenia Góra: Nagroda dla miasta
Fot. Krzysztof Knitter
Jelenia Góra najlepsza na Dolnym Śląsku pod względem pozyskiwania funduszy unijnych.

Nasze miasto otrzymało pierwszą nagrodę w rankingu „Europejska Gmina, Europejskie Miasto”, zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Gazety Prawnej. Pod uwagę brano przede wszystkim umiejętność pozyskiwania funduszy unijnych i gospodarowanie tymi pieniędzmi. Dotyczy to działalności w 2006 roku, czyli okresu rządów władz obecnej i poprzedniej kadencji.

Czym zasłużyła sobie Jelenia Góra? Pozyskano między innymi pieniądze na "Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków", budowę Książnicy Karkonoskiej a także na rozbudowę 20 ulic, 13 w Cieplicach i 7 w Sobieszowie.

– Taka nagroda to wielki zaszczyt – powiedział Marek Obrębalski. – Jednocześnie zobowiązuje nas to do dużej aktywności w 2007 roku w pozyskiwaniu środków unijnych.
Prezydent zapewnił, że jeszcze w tym roku miasto złoży kilka projektów. Między innymi, Jelenia Góra będzie się starała o pieniądze na budowę obwodnicy południowej.

– Przygotowujemy też inne projekty, na przykład rewitalizacja parków uzdrowiskowych oraz modernizacja wież widokowych – mówi Marek Obrębalski.
Na te zadania miasto będzie chciało uzyskać pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group