Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8170
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagroda dla miasta

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 kwietnia 2007, 14:14
Autor: DOB
Fot. Krzysztof Knitter
Jelenia Góra najlepsza na Dolnym Śląsku pod względem pozyskiwania funduszy unijnych.

Nasze miasto otrzymało pierwszą nagrodę w rankingu „Europejska Gmina, Europejskie Miasto”, zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Gazety Prawnej. Pod uwagę brano przede wszystkim umiejętność pozyskiwania funduszy unijnych i gospodarowanie tymi pieniędzmi. Dotyczy to działalności w 2006 roku, czyli okresu rządów władz obecnej i poprzedniej kadencji.

Czym zasłużyła sobie Jelenia Góra? Pozyskano między innymi pieniądze na "Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków", budowę Książnicy Karkonoskiej a także na rozbudowę 20 ulic, 13 w Cieplicach i 7 w Sobieszowie.

– Taka nagroda to wielki zaszczyt – powiedział Marek Obrębalski. – Jednocześnie zobowiązuje nas to do dużej aktywności w 2007 roku w pozyskiwaniu środków unijnych.
Prezydent zapewnił, że jeszcze w tym roku miasto złoży kilka projektów. Między innymi, Jelenia Góra będzie się starała o pieniądze na budowę obwodnicy południowej.

– Przygotowujemy też inne projekty, na przykład rewitalizacja parków uzdrowiskowych oraz modernizacja wież widokowych – mówi Marek Obrębalski.
Na te zadania miasto będzie chciało uzyskać pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~opix 27-04-2007 14:06
Taki hotel "Gołębiewski" będzie niezłą wizytówką naszych stron (i z pewnościa będzie dawał wiele miejsc pracy), ale nigdy nie będzie rzeczywistym odzwierciedleniem sytuacji społeczno-gospodarczej Karkonoszy. Podobnie jest z tymi rankingami - ktoś robi z pewnością na tym interes, ale gros społeczeństwa zyje jednak na skraju nędzy i ubóstwa. Oblicze libertynizmu.
~ojej 27-04-2007 14:31
Prezydent zapowiedział, że jeszcze w tym roku miasto złoży kilka projektów... Cóż za pospiech niedługo pół roku minie a miasto jeszcze nic nie złożyło do tej pory? No to gratuluje!!!
~krakers 27-04-2007 15:03
oh oh...a jaki to wplyw miala obecna wladza na to ?????????miesiac czy dwa rzadzenia??? alez z tych "smurf`ow" to geniusze....
~do ojej 27-04-2007 15:40
Bo jeszcze nie rozpoczął sie okres składania wniosków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Najpierw dowiedz się szczegółów a potem komentuj!!
~hej opix , 27-04-2007 17:00
kto wedlug ciebie robi interes? żydzi, masoni, cykliści, komuniści? przejdź się na nową oczyszczalnię na lwóweckiej, czy stację uzdatniania wody w cieplicach, itd. czysta woda w kranach i w rzece, równe drogi - to korzyść dla wszystkich mieszkańców, więc z czym masz problem - wolałbyś, by pieniądze zamiast na inwestycje /czyli dla firm budowlanych, poddostawców, etc/ były rozdawane na ulicy? i co tu ma do rzeczy libertynizm? może najpierw słownik potem komentarz ;) http://encyklopedia.pwn.pl/lista.php?co=libertynizm pozdrawiam nie libertyńsko
~hej hej 27-04-2007 19:56
przejdź się wieczorem (najlepiej po opadach) po lwóweckiej... czysta woda w kranach i w rzece, równe drogi... bua, ha, ha... przejdź się do mopsu, po pekinie, powstańców śląskich i zapukaj do tych co nie mają internetu... radzę w stroju bramkarza hokeistów;-)
~P-S 27-04-2007 20:38
Duma mnie rozpiera - dzierżę dla Kusiaka wyróżnienie! Kiedy zasłużę na moje? Płonne marzenie.
~tak tak 28-04-2007 9:25
Tak tak Panie Prezydencie - poprzeczka postawiona przez poprzednika jest dość wysoko,.A tu albo przeskoczyć albo przejść pod nią...dylemat
~eurosceptyk 28-04-2007 11:09
Fundusze unijne to nic innego jak pieniądze polskiego podatnika, które wracają okrojone o koszty nakarmienia europarlamentarzystów i ich administracji. Mało tego, wracają na bzdurne projekty, szkolenia, bicie piany, jakieś tam po części inwestycje, które i tak mogły być wykonane oszczędniej, szybciej własnym sumptem. Pospolity Polak nie ma żadnej korzyści z tego i biedny jest oraz głupi nadal po szkodzie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group