Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 3543
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagroda dla Juliana Gozdowskiego

Wiadomości: Legnica
Wtorek, 16 października 2012, 16:26
Aktualizacja: 16:28
Autor: MDvR
Fot. UM Szklarska Poręba
Julian Gozdowski – prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów został laureatem nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Święto Województwa Dolnośląskiego to okazja do nagrodzenia osób, które działają na rzecz umocnienia tożsamości Dolnego Śląska. Z tej okazji raz do roku zwoływana jest uroczysta sesja sejmiku. W tym roku Zarząd województwa, radni i oczywiście laureaci nagród zebrali się w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy - czytamy na stronie Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

W tym roku statuetki z rąk marszałka Jurkowlańca odebrali Kinga Preis, Beata Maciejewska, Julian Gozdowski, Jerzy Starzyński i prof. Jan Szopa – Skórkowski. Choć każda z tych osób prowadzi działalność w innej dziedzinie, to wspólnie umacniają tożsamość Dolnego Śląska i jego mieszkańców.

Julian Gozdowski – postać znana każdemu miłośnikowi nart: organizator „Biegu Piastów”, „Biegu Gwarków”, społecznik i popularyzator sportu. Organizowany od 1976 roku Bieg Piastów w pełni zasłużył na miano wielkiego święta narciarzy. Dzięki niepodważalnej pozycji Biegu, jako największej imprezy narciarstwa biegowego w kraju, w powszechnej świadomości zaistniała Polana Jakuszycka. Fakt, że Szklarska Poręba będzie gospodarzem kolejnych edycji Pucharu Świata jeszcze bardziej zwiększa szansę Polany na zdobycie nieformalnego tytułu polskiej stolicy sportów zimowych.

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 16-10-2012 18:41
BRAWO PANIE JULIANIE STO LAT DUŻO ZDROWIA
~ 16-10-2012 20:25
Ech Panie Julianie... Takich wspaniałych ludzi jak Pan ze świecą szukać! Jakuszyce i Izery to mój drugi dom... latem jak i zimą... Niech Pan nadal tak bardzo dba i chroni te moje ukochane Izery!!! Gratulacje!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group