Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6348
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nagłośnić 900–lecie miasta

Wtorek, 1 kwietnia 2008, 13:35
Aktualizacja: 13:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nagłośnić 900–lecie miasta
Na plac Ratuszowy przyjeżdża coraz więcej wycieczek.
Fot. TEJO
– Mamy pamiątki dla turystów, tylko jubileusz jest kiepsko nagłośniony – zadzwoniła do nas przedstawicielka handlowców z placu Ratuszowego. Wszystko w reakcji na nasz tekst „Jubileusz w cieniu”. – Pamiątki i widokówki są, tylko nie było pogody, aby je wyeksponować na zewnątrz – powiedziała nam rozmówczyni.

Dziś (wtorek) swoje drzwi dla turystów otworzył po zimowej przerwie tramwaj na placu Ratuszowym. Pojazd nieco ucierpiał przez czas, kiedy był zamknięty. – Wandale wybili trzy szyby. Trzeba będzie je wymienić – mówi Cezariusz Wiklik, właściciel nietypowej „pamiątki” po tramwajowych czasach. Znalazł właśnie nowego dzierżawcę. W pojeździe można zaopatrzyć się nie tylko w nowe pocztówki i pamiątki, lecz także reprinty widokówek poniemieckich.

Handlowców martwi jednak fakt, że ludzie o jubileuszu miasta nie wiedzą i nie pytają o związane z tym świętem gadżety. – Kiedy było 800-lecie Lubania, dosłownie z każdego miejsca było wiadomo, że miasto fetuje. A u nas? – pyta jeleniogórzanka.

Władze miasta planują kampanię reklamowo-promocyjną miasta w mediach i na billboardach rozwieszanych w całej Polsce. Wiadomo też, że jubileusz 900-lecia był promowany w Berlinie podczas targów turystycznych, w których uczestniczył prezydent Marek Obrębalski i naczelniczka wydziału promocji i informacji urzędu Katarzyna Młodawska. Na pewno głośniej o jubileuszu zrobi się przed jego kulminacyjnymi wydarzeniami: koncertem Vollenweidera i wrześniową inscenizacją założenia miasta oraz samym Wrześniem Jeleniogórskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group