Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4756
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nadciąga finał cyklu Super Bieg

Środa, 13 października 2021, 12:09
Aktualizacja: 12:10
Autor: MDvR
Region: Nadciąga finał cyklu Super Bieg
Fot. użyczone
Kończymy powoli kolejny biegowy sezon, a przed nami jeszcze między innymi finałowy bieg cyklu Puchar Sudetów Super Bieg, czyli Interferie Run. Do tej pory finały cyklu odbywały się w Świeradowie-Zdroju po zakończeniu biegu alpejskiego Świeradów Run, a teraz czas na Szklarską Porębę! Alpejski Świeradów Run był w tym roku przedostatnim biegiem cyklu.

Ci którzy startowali w górskim półmaratonie Interferie Run w latach poprzednich, na pewno pamiętają, że trasa wiodła w odwrotnym kierunku i bieg kończył się w Świeradowie-Zdroju. Teraz pobiegniemy z izerskiego uzdrowiska w stronę Karkonoszy i właśnie w Szklarskiej Porębie, przy hotelu „Bornit” skończymy.

Zmienia się również trasa biegu na 10 km, która kiedyś prowadziła z Rozdroża Izerskiego do Świeradowa. Teraz mamy jedną pętlę ze startem i metą w Szklarskiej Porębie. Jedno też się na pewno nie zmienia – trasa półmaratonu łączy dwa hotele sieci Interferie – Aqua Sport Hotel „Malachit” i Sport Hotel „Bornit” - z tym, że biegniemy w drugą stronę.

Na start do Świeradowa-Zdroju zawodnicy pojadą specjalnie podstawionymi autobusami. Pierwszy z nich wyruszy na start o 10:00. Biuro zawodów w „Bornicie” będzie działać już w piątek od godziny 17:00 do 20:00. W dniu biegu zaczynamy o 8:00.

Do udziału w biegu można się zgłosić, korzystając z zapisów elektronicznych - https://online.datasport.pl/zapisy/sb2021/index.php. Będzie się można też zgłosić i zapisać tuż przed zawodami, na miejscu.

Będziemy więc mieli w Szklarskiej Porębie zakończenie sezonu i koniec cyklu, czyli dekorację w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Sudetów. Poza tym, na najbliższym biegu jest również klasyfikacja dodatkowa – Mistrzostwa Polski Górników i Hutników pod patronatem spółki KGHM Polska Miedź. Dekoracje zwycięzców półmaratonu i "dychy" zaplanowane są na godz. 14:00.
Generalka ruszy o 15:00.

- Jesień w górach zawsze jest piękna, ale w Górach Izerskich i Karkonoszach najpiękniejsza. Zapraszamy więc do wspólnego biegania i świętowania zakończenia sezonu. Przed nami piękny półmaraton z trasą wiodącą przez Góry Izerskie i kręta, selektywna górska dycha. Kończymy tegoroczny Puchar Sudetów Super Bieg i już szykujemy coś specjalnego na kolejny sezon - zachęcają organizatorzy.

Więcej o naszych biegach: https://cykl.superbieg.pl

(Organizator)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
220
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group