Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 8291
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nadal są zawieszone pociągi do Czech

Czwartek, 20 maja 2021, 8:03
Autor: WAC
Region: Nadal są zawieszone pociągi do Czech
Fot. WAC
Ze względu na sytuację epidemiczną w Czechach i obowiązujące obostrzenia, Koleje Dolnośląskie zdecydowały o przedłużeniu wstrzymania startu sezonowych połączeń kolejowych z Czechami. Jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, pociągi wrócą na trasy od 3 czerwca 2021 roku.

Cieszące się popularnością sezonowe połączenia do Czech pierwotnie miały wrócić na trasy od 24 kwietnia. W związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi nie są możliwe wyjazdy w celach turystycznych. Dodatkowo Czeski system klasyfikacji państw pod kątem bezpieczeństwa podróżowania tzw. „Semafor” określa Polskę jako kraj o wysokim poziomie ryzyka zachorowania na Covid-19. Z tego względu Koleje Dolnośląskie w porozumieniu w Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego - organizatorem przewozów kolejowych w regionie, zdecydowały o przesunięciu terminu uruchomienia połączeń do Czech co najmniej do 3 czerwca.

Stale monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej i mamy nadzieję, że pociągi do Czech będą mogły wrócić na trasy z początkiem czerwca – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. - To popularne kierunki, które pasażerowie chętnie wybierają. Jednak w tej chwili atrakcje turystyczne, czyli cel podróży naszych pasażerów, pozostają do odwołania zamknięte.

Do czasu wznowienia przewozów wstrzymana została sprzedaż i przedsprzedaż biletów: do/od stacji Unisław Śląski, Mieroszów, Meziměstí, Teplice nad Metují, Teplice nad Metují město, Teplice nad Metují skály, Adršpach oraz do/od punktu granicznego Mieroszów Granica.

Podróżni nabywający bilety bezrelacyjne w komunikacji przygranicznej (Euro-Nysa-Ticket oraz „KD+Czechy”) są informowani o obowiązujących ograniczeniach. Osoby, które nabyły bilet na planowane przejazdy mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę, bez potrącenia odstępnego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
5
22%
Hahaha
2
9%
Nudzi
6
26%
Smuci
1
4%
Złości
7
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group