Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 16162
Zalogowanych: 82
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nadal brakuje urzędników wyborczych

Czwartek, 26 kwietnia 2018, 10:16
Autor: Paweł Guszała
Region: Nadal brakuje urzędników wyborczych
Fot. Paweł Guszała
Minął już termin do kiedy wojewoda, marszałek, starości, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie mogli przesłać do delegatury Krajowego Biura Wyborczego swoich kandydatów na stanowisko urzędnika wyborczego. Niestety w naszym regionie zgłoszeń było bardzo mało i nadal brakuje ponad połowy osób.

Zakończył się II etap naboru kandydatów na stanowisko urzędnika wyborczego. W delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze zapisało się w sumie 30 osób - 24 dobrowolnie i 6 przez lokalne samorządy (1 kandydat zgłoszony został przez burmistrza Złotoryi i 5 przez starostę zgorzeleckiego). 59 stanowisk nadal nie jest jeszcze obsadzonych.

Jest to bardzo trudna sytuacja dla naszego regionu. Większość gmin nie ma kompletnego składu urzędników, a wybory coraz bliżej. Teraz jeleniogórska delegatura uruchomi III, ostatni etap naboru. Braki będą musiały uzupełnić osoby zgłoszone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
260
W Internecie
26%
Stacjonarnie w sklepie
67%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Uzdrowisko Cieplice
Sekret młodości – Teoria Uszkodzeń
 
Kilometry
Będą łamać rogatki na torach
 
Tragedie i dramaty
13–latka brutalnie napadła na starszą kobietę!
 
Aktualności
Techno w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group