Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3592
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Naczelny po godzinach

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 13 grudnia 2009, 11:40
Autor: admin
admin
Fot. admin
Konrad Przezdzięk, redaktor naczelny portalu i tygodnika Jelonka.com to kolejny gość Radosława Bajora, autora programu „Luźno na ławie”.

Naczelny opowiada o swojej pracy „od kuchni”. Odpowiada na pytanie, czy jest cenzorem. Wyjaśnia, dlaczego fascynuje go Jelenia Góra, o której przeszłości i teraźniejszości pisze na co dzień i którą namiętnie fotografuje. Robi też pamiątkowe zdjęcie autorom programu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~jelgór 13-12-2009 12:45
Pan Konrad to niezwykle pracowity, skromny i uprzejmy człowiek, a jednocześnie jedna z najbardziej wpływowych osobistości Jeleniej Góry. Kiedy wreszcie władze zrozumieją fenomen kierowanej przez niego Jelonki i nagrodzą go za popularyzację miasta wśród jego mieszkańców, za ocalanie od zapomnienia tylu zdarzeń i ludzi w te zdarzenia zaangażowanych? Zamiast hurtem dawać tytuł zasłużonego dla Jeleniej Góry lepiej dać jeden, a porządnie!
~NACZELNY KONDRAD po GODZINACH jest wporzo gośc 13-12-2009 13:29
dodam że i w trakcie godzin oraz po...Pozdrówka dla całej Jelonki
~byc moze to i fajny gosc... 13-12-2009 13:46
~Prawie stały czytelnik 13-12-2009 13:53
Nie wiem, czy ten tytuł jest dobry "Po godzinach (pracy)"? Bo ten Człowiek zdaje się wsteje z nowym dniem, goni za wydarzeniami dnia, cały dzień pstryka zdjęcia i opisuje, co w trawie piszczy i...kładzie się nocą spać. I tak świątki, piątki i niedziele, więc...Naprawdę nie wychodząc z domu można wiedzieć wszystko (!!!), co się dzieje wokoło...To też duża radocha dla osób, które przebywają poza granicami Jeleniej Góry lub kraju. "Odczuwam Miasto jako piękne" - ten Facet pod każdym względem jest niezwykły. Z takim patriotycznym sercem dla Jeleniej Góry i jej Mieszkańców...Taka ludzka nagroda na Ziemi to zbyt mało. Tak więc spoko - Stworzyciel nieba i ziemi to widzi.
me jg 13-12-2009 14:56
Podpisuję się obiema rękoma pod powyższymi postami...nic dodać, nic ująć! Pan Konrad jest wszechstronnym człowiekiem!!! Zgadzam się z 'prawie stałym czytelnikiem'-nie mieszkam w Jeleniej Górze od ponad pół roku, ale tak naprawde wracam do niej codziennie-dzięki Jelonce! A i od Pana Naczelnego można uczyć sie patriotyzmu i pokory!
~Cenzura to jednak troszkę coś innego, Panie Redaktorze... 13-12-2009 16:51
Redaktor TEJO niestety nie wie, co to jest cenzura. Podaję więc ku jego edukacji (za Wikipedią): "Cenzura (łac. censere - osądzać) - świadome wprowadzenie w błąd poprzez selektywny dobór zazwyczaj masowo rozpowszechnianych informacji. Cenzura jest ogółem działalności mającym na celu odniesienie jakichś korzyści przez cenzurującego. Rozpowszechnianie informacji niepełnych (prawda selektywna) oraz błędnych (kłamstwo) powoduje pożądaną manipulację światopoglądu lub poziomu świadomości. Prowadzi to do ograniczenia prawa do wypowiedzi jednej osoby bądź instytucji przez inną, również przez państwo podstawowych praw człowieka – prawa do wolności słowa i wolności prasy." Jak widać, nie ma tu ani słowa o socjalizmie i wielu innych rzeczach, o których pan Redaktor wspomina. Mam nadzieję, że Pan Redaktor ma na tyle godności osobistej, aby dopuścić ten komentarz do publikacji. Byłoby jeszcze lepiej gdyby ustosunkował się do podanej definicji.
TEJO 13-12-2009 17:00
Panie Anonimie - może to Pana zdziwi, ale Wikipedia nie jest autorytetem, chyba nie tylko dla mnie:-) Oczywiście - nie jestem chodzącą encyklopedią i podałem jedynie ilustrację pojęcia cenzury. Ale nawet w definicji Wikipedii jest mowa o selektywnym doborze masowo rozpowszechnianych informacji - z całym szacunkiem - posty anonimowe - jak Pański - dla mnie nie są żadną informacją:-) - a bywają plotkami i pomówieniami. Informacją stają się dopiero po sprawdzeniu autentyczności źródła i prawdziwości treści - z szacunkiem i życzeniami odwagi w podaniu swoich danych - Konrad Przezdzięk
Patol 13-12-2009 18:05
Pan Konrad jest najciekawszą postacią na portalu!! (Oczywiście, jeżeli nie bierze się mnie pod uwagę!!!)
~Pyzdra 13-12-2009 18:06
Do postu z 13-12-2009 16:51; Ale Pan miesza! I się czepia. Informacje na Wikipedii pisać każdy może (wystarczy się zalogować) i nie są one rzeczywiście wiarygodne. Też tu zamieszczam np. biografie ludzi filmu i...otrzymuję bez przerwy informację, że ta sekcja wymaga dopracowania zgodnie z zaleceniami edycyjnymi. Inaczej ta definicja brzmi na stronie angielskiej pod hasłem "Censorship" (jest tam nawet przykład gazety "Wieczór Wrocławia"). W ostatnim okresie dynamiczny rozwój nowego medium, jakim jest Internet, niesie za sobą możliwość rozpowszechniania bardzo różnych, a zarazem niebezpiecznych informacji (m.in. treści pornograficznych, "podręczników dla terrorystów" czy materiałów przeróżnych sekt). Jako pierwsza pewną kontrolę w tej materii miała sprawować Recreational Software Advisory Council on the Internet (RSACI), instytucja zajmująca się od 1995 cenzurą i klasyfikacją materiałów rozpowszechnianych w postaci elektronicznej; od 1999 weszła w skład Internet Content Rating Association (ICRA), najpopularniejszego obecnie systemu oceny zasobów internetowych. Najwięcej materiałów podejrzanego pochodzenia można znaleźć na serwerach Usenetu, gdzie zawodzi system klasyfikacji i gdzie nie można ustalić ani autora, ani nadawcy pliku. Na począku 2000 minister sprawiedliwości i prokurator generalna USA, J. Reno, wystąpiła z projektem powołania "policji internetowej". Bardziej radykalne kroki przedsięwzięła Rada Rabinów Izraela, która w II 2000 zakazała wyznawcom judaizmu korzystania z Internetu. Jak do tej pory jedyną obroną przed nieodpowiednimi treściami na "infostradzie" okazuje się zastosowanie filtrów, udostępnianych przez niektóre serwisy wyszukiwawcze; w pewnych przypadkach wynajmowani są również hakerzy, których zadaniem jest likwidowanie witryn internetowych zawierających "niedopuszczalne" treści (np. strony oferujące nielegalne oprogramowanie czy przeznaczone dla p...lów).
~ 13-12-2009 20:26
Ludzi należy oceniać z perspektywy ich osobowości i działania. Akurat Pan Konrad należy do tej grupy ludzi, których niezwykle cenię i szanuję za podejście i profesjonalizm. Mimo, że nie zawsze zgadzam się z oceną spraw bieżących przez "naczelnego" to trzeba mu oddać honor rzeczowości. Stronniczość również nie jest Mu obca, ale może właśnie dzięki temu, tak chętnie korzystamy z przywileju wolności słowa poprzez swoje posty :) Jelonka zawsze kojarzy i kojarzyć mi się będzie z TEJO - nawet się kiedyś zastanawiałem, kiedy śpi - bo posty (po moderacji) potrafiły się pojawić nawet po północy. Dlatego, używając młodzieżowej nowomowy Konradzie - SZACUN za twoje zaangażowanie i ciągłe ciągłe relacje z miasta, jak również cykl poświęcony jego historii, na który z niecierpliwością czekam. PS Dzięki za życzenia i wzajemnie... :)
~Krzysztof Pik I-KTK-N 13-12-2009 20:27
Dla mnie Pan Konrad jest osobą która zauważyła, że Jelenia Góra leży w Karkonoszach i miasto z tego położenia musi czerpać zyski.Niestety tak nie jest mieszkańcom mydli się oczy nowymi supermarkietami, które niszczą struktury i stanowiska pracy mieszkańców.Zapraszam do portalu "Lato na Hutniczym Grzbiecie".
NICpoŃ 13-12-2009 20:29
Coś mnie wylogowało - to chyba nie cenzura :) chociaż dzisiaj 13 grudnia
*piipi* 13-12-2009 21:09
..rowerek,czapeczka i aparat w *łapce ..to jest Nasz Tejo,który codziennie "buduje" dla nas forum "Jelonka" ! ~Dziękuje.*piipi
~BC 13-12-2009 22:37
Jelenia Góra i my mieszkańcy mamy to szczęście, że wśród nas jest KONRAD. Niezwykły Człowiek: artysta, komentator, historyk, kolega, przyjaciel. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego :)))
~dzieciaty i żonaty 13-12-2009 22:39
Tejo ma czas bo nie ma żony i chyba dzieci. Moim zdaniem czas zmienic ten stan.
~w13 13-12-2009 22:48
konrad p. jest niezly..i robi super zdjecia no i kocha jelonke..tak jak wiekszosc z nas..gratulacje ps. tylko czemu dzis nie ma nic o 13. grudnia ..to pomylka czy moze z wrazenia konrad zapomnial...
~Mieszkaniec Miasta 13-12-2009 22:54
Inapprécié!!! Talent od Boga, osobowość, prawość, ogromne serce dla Jeleniej Góry (100%), prostolinijność, aktywność, zaangażowanie, pasja, radość tworzenia i otwartość na drugiego człowieka. Głos - skrzyżowanie dwóch hollywoodzkich aktorów: Edwarda Burnsa z Michaelem Naderem. Spojrzenie w stylu francuskim à la Emmanuel Moire. Kiedyś dziennikarz radiowy Marek Niedźwiecki powiedział, że jego dzieckiem jest Lista Przebojów Programu Trzeciego. Dzieckiem tego Pana, o którym mowa, jest z pewnością 7-letnia Jelonka.com. Cieszę się baaardzo, że żyję w Mieście, gdzie szaleje i fruwa ten Pan. Dziękuję baaardzo za wspaniałą nie do przecenienia robotę. Mam nadzieję, że porozmawiamy w niebie. Nawet jeśli jutra nie będzie.
~tom 14-12-2009 10:23
Jelenia Góra i Kotlina Jeleniogórska są dla mnie od dziecka miejscami, które dają mi trudną do wyrażenia radość jestestwa. Artykuły podawane przez Pana Konrada "ubierają" klimat tych okolic w szaty historii, a ta historia podaje rękę teraźniejszości i przyszłości na tej ziemi. Gratuluję Panu wspaniałych tekstów o przeszłości Jelonki, trzymam kciuki za cały Zespół Redakcyjny i Pozdrawiam Wszystkich na Święta i Nowy Rok.
rymcycymcy 14-12-2009 10:31
Tejo składa się z trzech składowych: aparatu foto, rowerka marki Giant oraz Teja właściwego ;) To bardzo skuteczny zestaw ...jelonkowa lokomotywa. Brawo Tejo ! PS: Przyłączając się do wazeliniarskiego grona liczę, że moje komentarze będą jeszcze szybciej moderowane i jeszcze rzadziej cenzurowane ;)
~olo 14-12-2009 12:05
Panie Konradzie, jest Pan wspaniały!!! A wady??? Eee tam, można Panu wszystko wybaczyć. Jest bardzo dobrze!
~(gość portalu) 15-12-2009 21:04
Kawał dobrej roboty ! Z dnia na dzień okazuje się, że coraz bardziej potrzebnej, o czym pan Konrad wiedział już przed laty.
~Trzy grosze... 16-12-2009 0:29
...dzieki temu krotkiemu, niestety, wywiadowi wiele osob mialo okazje poznac "osobiscie" pana Konrada, ktory sprawia wrazenie wyjatkowo skromnego, sympatycznego oraz rzetelnego(to ostatnie okreslenie zdaje sie tracic myszka w dzisiejszych, nowoczesnych czasach) Czlowieka...jezeli do tych niewatpliwych zalet dolozymy pasje tworcza i profesjonalizm - uzyskamy portret Redaktora Naczelnego Jelonki...serdecznie pozdrawiam Panie Redaktorze, oby takich jak Pan pasjonatow przybywalo w JG...
~pogo 16-12-2009 8:34
Tak, to wszystko prawda. Człowiek niecodzienny i ze świecą takiego szukać. Wybaczcie więc wszystkie błędy Autorowi. Wesołych zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, Panie Redaktorze! I pomyśleć, że w takiej Jeleniej Górze, gdzie przysłowiuowy pies z kulawą nogą tu nie zagląda, da się odnaleźć tak wiele pięknych wydarzeń z życia naszego kochanego miasta.
Riposta 16-12-2009 17:31
Niezapominajmy także o sprytnie zamontowanej kamerze ;))) Człowiek współczesnego renesansu - dobrze wiedzieć, że jest Ktoś taki niedaleko nas :)
~he.pi 16-12-2009 23:00
Skupiony na swojej pracy,ale w jakis uprzejmy sposob wkomponowany w zdarzenia i ludzi tam obecnych.Ogromny profesjonalizm i kultura slowa.Skromny i pracowity.Usterki?Rzadko i pospiechu, by zrownac sie z czasem.Ze co?Kolejna laurka?Spieszmy sie cenic tych,ktorzy blisko,zwykle,dla nas....Panie Tejo !Szacunek i ogromna sympatia.
~kosmo 17-12-2009 22:29
Pan Konrad to rzeczywiście wszechstronny człowiek - i o kanałach, i o kulturze potrafi napisać. Wszystkiego najlepszego i dalszych sukcesów!:)
~Liz 18-12-2009 8:27
Bardzo miły i skromny człowiek. Robota ponad Jego siły bardzo dobrze wykonana. Wesołych Świąt Mr. Tejo!
~Iga 18-12-2009 13:14
SuperPan!!!
TEJO 18-12-2009 17:30
Drodzy Czytelnicy! Bardzo Wam dziękuję za miłe słowa - na pewno stawiające mnie w za dobrym świetle:-)Naprawiam jednocześnie faux pas popełniony w rozmowie z Radkiem Bajorem. Otóż nie wspomniałem o najistotniejszym. Wcale tak nie jest, że nad Jelonką pracuję sam. Szczególne słowa podziękowania należą się zwłaszcza dziennikarzom oraz wszystkim, którzy przyczyniają się do fukcjonowania tego portalu. Raz jeszcze życzę Wam szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz piękna i dobra w każdym wymiarze w Nowym Roku 2010. z szacunkiem i wdzięcznością Konrad Przezdzięk
~Trzy grosze... 19-12-2009 4:05
...22:39. ~ dzieciaty i zonaty..prywatne zycie Redaktora nalezy tylko i wylacznie do Niego i nie powinno nas obchodzic...
~xyz 19-12-2009 11:22
Pan Redaktor w porządku, ale mógłby naprawdę częściej wykazywać się kulturą i czasem po prostu zapytać czy ktoś życzy sobie żeby robić mu zdjęcia. Zdarzyła mi się taka sytuacja, że mimo prośby o nie fotografowanie Pan Redaktor zrobił swoje i zdjęcia się potem ukazały. Szkoda, że czasem nie szanuje Pan cudzego zdania. Z pełnym uszanowaniem dla wykonywanej pracy.
~Prawie stały czytelnik 19-12-2009 12:15
Do ~xyz; Czy Pan/Pani sobie wyobraża, co by było gdyby każdy autor zdjęć pytał dziennie setki ludzi o zgodę na publikację? W prawym środkowym rogu portalu "Jelonka.com" są numery telefonu i można zadzwonić i poprosić Redakcję, by owe pstryknięte fotosy na życzenie Czytelnika się nie ukazały. Znam taki przypadek znajomych mi osób i jakoś to skutkuje. Niestety, zawód dziennikarza, fotoreportera i jego chleb powszedni w brutalnej rzeczywistości wymaga takich działań i poświęceń. Szanowny Panie TEJO, z tego co sią tu czyta, nikt nie umniejsza wkładu pracy innych twórców "Jelonki.com", ale taki zaangażowany charyzmatyczny Gość jak Pan jest tylko jeden - niestety, może nawet na mapie Polski. Jest Pan tak szybki jak błyskawica. Ludzie są pod wrażeniem, gdy wracają do swoich domów np. po premierze sztuki Teatru im. Norwida lub cyklicznych spotkaniach w BWA, włączają komputer, a tam pełna relacja i fotosy z owych wydarzeń. I to jest Pańska robota. Poza tym ma Pan zdecydowanie o niebo większy wgląd w życie miasta, mieszkańców jako całej społeczności i mieszkańca jako jednostki, niż np. "Nowiny Jeleniogórskie" czy "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska". I właśnie za to należy się Panu znacznie więcej dobrych niż złych słów od Mieszkańców...Czy piszę nieprawdę?
~Do P. Konrada ( TEJO ) 19-12-2009 23:41
Proszę oszczędzać zdrowie. Rower w zimie to po jakimś czasie -brak zdrowia. Pozdrawiam
~Kibic 10 20-12-2009 11:16
Rowerem da się jeździć także w zimie, w śniegu i przy silnym mrozie. Jazda w zimie różni się tym od jazdy w inne pory roku, że nawierzchnia staje się nieprzewidywalna. Przy ujemnej temperaturze jadąc szybko po suchym, zmrożonym asfalcie nagle możemy wpaść na fragment pokryty lodem. Dlatego generalnie w zimie należy unikać szybkiej jazdy i gwałtownych manewrów. Jest to szczególnie istotne, kiedy nawierzchnia jest pokryta cienką warstwą śniegu i nie widać, co się pod nią kryje. Szczegolnie zdradliwe są w zimie oblodzone koleiny, a przede wszystkim nierówne żeliwne pokrywy studzienek, na których można łatwo stracić równowagę - zwłaszcza, jeśli są oblodzone i schowane pod śniegiem.
~podziwiajaca 20-12-2009 17:37
Panie Konradzie, gratuluje i dziekuje ,ze dzieki Pana ´´Jelonce´´moge nadal byc w Jeleniej Gorze.Mieszkam w Holandii i przyznam sie,ze tesknie za naszym miastem.Ma Pan racje jest to cudowne miasto.Polozenie bajkowe u podnoza gor coz moze byc piekniejsze od natury jaka jeleniogorzanie moga codziennie podziwiac???.......Zyczymy Panau i Pana pracownikom dobrego piora nadal.......
~Łotr 24-12-2009 12:35
Ten kochany i nienawidzony, podziwiany i krytykowany, wielki miłośnik mojego Miasta, pozostał symbolem patriotyzmu. Jego groteskowe spojrzenie na rzeczywistość, obraz świata widziany w krzywym zwierciadle, należący do jego wizji i będący jej częścią składową, przysparzały mu nie tylko przyjaciół, ale i wrogów. Zresztą tak się chyba zawsze dzieje, gdy się jest osobowością wielką, utalentowaną, magnetyczną, o wyostrzonym zmyśle satyrycznym. Żarliwy, błyskotliwy, cięty i prowokujący, gwałtowny i ostry jak burza, ale i jak poranek majowy cichy, rzewny, wzruszający i dobry. Pisał gniewne, pełne pasji pamflety polityczne i z miłością pochylał się nad małą gałązką, uradowaną, że ją rozhuśtał ptak. Z jeszcze większą miłością pochyla się nad każdym słowem, wsłuchiwał się w każdy dźwięk swojej pięknej ojczyzny-polszczyzny. Zakochany w pięknej, ale łagodnej i spokojnej Jeleniej Górze, daje nadzieję na lepsze jutro.
~Świętu Mikołaj 24-12-2009 14:34
Piąty rok niedługo miija jak Jelonka się rozwija. Redaktorze doskonały,dla Ciebie same pochwały. Wie o tym cała kotlina,niepotrzebna skromna mina. Na następne pięciolecie - własny program w internecie. To co napiszesz w laptopie,niech zawsze będzie na topie. Aby trwał Twój twórczy duch,miej - Druhu - zdrowie za dwóch. I na koniec - w co nie wierzę - Jelonka na lepszym papierze!
~Omnibusik 24-12-2009 15:43
Tego Człowieka cenię jeszcze za miłość do drugiego w działaniu. Na jednej z ważnych imprez jeleniogórskich 2009, czytającemu teksty aktorowi zaschło nagle w gardle. Jako organizator całości byłem w zbyt odległym miejscu, by natychmiast podać mu szklankę wody. Nieco bliżej znanego artysty natomiast był ten Człowiek w trakcie robienia zdjęć do swojej gazety "Jolonka.com". Ten Gość, o którym mowa, dość szybko się zreflektował i - jak jest napisane w Biblii; Księdze Izajasza 58:7 i Ewangelii Mateusza 25:35 - spragnionego napoił. To się nazywa empatia. A swoją drogą naprawdę dużo ma łaski u Boga.
~Wera 28-12-2009 16:43
Naprawdę wspaniały człowiek renesansu.
~Miros 4-01-2010 12:33
Wielki Człowiek!!!
~nino 8-01-2010 12:40
Pan Konrad bardzo lubi robić zdjęcia starży miejskiej w jakiś stytuacjach i podczas interwencj pokazując ich niedociągnięcia. Kiedyś może się zdziwić
Samuel 8-01-2010 22:34
Do ~nino; No i cóż takiego, że w swoich fotoreportażach ten Gość pokazuje jakieś niedoskonałości? Kiedyś na portalu www.jelonka.com zobaczyłem siebie na zdjęciu na jakimś spotkaniu w salonie EMPiK jako niczym uzależniony od drugów narkoman na głodzie, a mój problem leżał w niewyspaniu. I co? Mam się obrażać i rzucać kamieniami w stronę tego Jegomościa? Nie traktujmy siebie tak śmiertelnie poważnie. No, dajmy żyć. Pośmiać się z siebie jest bardzo zdrowo. Przecież to nie atak, tylko żart. I mieć dystans do siebie. Ileż spraw by można załatwić, ileż błędów naprawić, z iloma osobami dogadać, gdyby tylko ludzie tak poważnie się nie traktowali. Gdyby, zamiast obrażać się na siebie o byle co, niczym dzieci w piaskownicy, obracali sprawę w żart. Bo przecież - przyznacie to chyba - jeżeli jesteśmy bezsilni w wielkich rzeczach, to co za sens przejmować się mniejszymi?
~Grzegorz Poźnikiewicz 11-01-2010 12:24
Jestem również pełen podziwu dla jego wszechstronności. Moim zdaniem Pan Tejo wytworzył bardzo ciekawe spojrzenie na nasze miasto. Żyje chwilą, korzysta z najróżniejszych zjawisk i sytuacji, stosuje pewnego rodzaju dystans do smutków i radości, jako podstaw stoicyzmu, Czytając jego artykuły i felietony można naprawdę cieszyć się z życia.
~Cyprian 18-01-2010 9:43
Panie TEJO, jest Pan wspaniały!!
~o.. ....... .. . . 21-01-2010 21:08
Gratuluję ! Jest pan wspaniały
~zafascynowana 30-01-2010 19:11
Posłuchałam,podziwiam i życzę wytrwałości w tym co Pan robi. Ciekawostka dla wszystkich, ten człowiek porusza się po Jeleniej rowerem lub pieszo. Jest przeciwnikiem motoryzacji.Jak widać na filmie jest bardzo skromny. To jest ALTRUISTA. Tylko szkoda, że nie patrzy rozmówcy w oczy i ucieka spojrzeniem na boki. A tak, to jest wspaniały facet.
~Rina 31-01-2010 15:31
Brawo, jest Pan niepowtarzalny!!!
elster 2-02-2010 14:17
Oprócz tych wyżej wymienionych cech tego Pana, przy tej okazji nie należy zapominać i koniecznie wspomnieć o czymś niesłychanie ważnym. O czymś, co bardzo odróżnia nasze lokalne media. Ten Pan i w ogóle "Jelonka.com" nie ma względu na osobę czy instytucję, gdy się poprosi, a ma czas, jest zawsze i wszędzie (!!!) obecny, jeleniogórzanie wiedzą, że mogą na nich/na Niego liczyć. To jest wątek, którego pominąć nie można. Boża to rzecz. Bo jak czytam w Biblii - nowotestamentowym Liście Jakuba 2;9 - "Jeżeli zaś kierujecie się względem na osobę, popełniacie grzech, i Prawo potępi was jako przestępców." Oczywiście, jest to tekst skierowany do tylko chrześcijan, ale wierzę, że całe niebo z tego się raduje. I gdyby przyszedł osąd Boży nad Jelenią Górą jak np. w sytucji dwóch występnych miast, Sodomy i Gomory - symbolu rozpusty i zepsucia mo...lnego, które zostały zniszczone przez padający z nieba deszcz ognia i siarki, ten Człowiek, o którym mowa i jego redakcyjny tygodnik może się ostać. Innych i tak osądzi ich występek i życie w grzechu.
~Xenia 18-02-2010 8:19
Bardzo lubię tego Pana! Ma w sobie to coś - OSOBOWOŚĆ...
~JM 18-02-2010 8:32
Niezwykły!!! Nadzwyczajny!!! Bohater Jelonki czyli Jeleniej Góry.
~Julia 3-03-2010 13:07
Również z uznaniem wypowiadam się o twórczości Tego korespondenta. Jestem pełna podziwu nie tylko dla Jego zdolności, wszechstronności i pracowitości, ale i poziomu osiągnięć w dziedzinie fotografii, poezji, krytyki i działalności dziennikarskiej. Z radością witam kolejne numery "Jelonki.com" oraz artykuły na stronie internetowej.
~David 4-03-2010 11:01
To On na dobrą sprawę powinien bezdyskusyjnie zostać Jeleniogórzaninem Roku 2009 oraz otrzymać tytuł PLUS ROKU 2009. Jest bezkonkurencyjny!!! A wszystko już zostało o nim powiedziane powyżej.
~Zenon 16-04-2012 17:18
Cicha woda brzegi rwie...
~gustaw janik 18-04-2012 14:31
David ma rację. Powinien bezdyskusyjnie zostać Jeleniogórzaninem Roku. Jest bezkonkurencyjny.
~ 3-07-2012 19:07
DOLNOŚLĄZAK. Brak mi publikacji tego faceta. Jest jednak nadzieja, że wkrótce o nim usłyszymy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group