Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8497
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nabory wniosków w KARR

Czwartek, 15 kwietnia 2021, 14:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nabory wniosków w KARR
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas konferencji prasowej w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, prezes spółki marszałkowskiej poinformował o nadchodzących terminach naborów wniosków - m.in. na wymianę źródeł ogrzewania, czy dofinansowania dla przedsiębiorców.

Podczas spotkania w mediami była mowa o trzech projektach, które realizuje obecnie KARR.

Na 21 kwietnia zaplanowano nabór wniosków na II edycję projektu "Partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich MMŚP w ich pracowników".

Wnioski o wsparcie mogą składać przedsiębiorstwa z sektora mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy, mający swoją jednostkę jednostkę organizacyjną na obszarze subregionu jeleniogórskiego - mówił Hubert Papaj, prezes KARR, który dodał, że wnioski będą przyjmowane od 21 kwietnia o godz. 8:00 przez 7 dni, a dostępna alokacja to 300 tys. zł.

Wsparcie może wynieść do 25 tys. zł na firmę, a dotychczas pomoc uzyskało ok. 2 tysięcy firm.

Kolejnym projektem poruszonym na konferencji był Fundusz Dotacyjny Silesia, którego budżet wynosi ponad 4 mln zł. Wsparcie ma dotyczyć 80 osób od 30. roku życia, które spełniają jeden z warunków:
- osoby pozostające bez zatrudnienia, w tym znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tj. osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby z niskimi kwalifikacjami,
- imigranci oraz reemigranci,
- osoby ubogo pracujące (dochód do 900 zł na osobę)
- osoby odchodzące z rolnictwa,
- osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych, oraz pracujących w ramach umów cywilno-prawnych, których miesięczne zarobki nie przekraczają 120 proc. wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Powyższe osoby mogą liczyć na doradztwo zawodowe i szkolenie, wsparcie finansowe (dotacja na utworzenie przedsiębiorstwa) - 23 050,00 zł na osobę, a także wsparcie pomostowe wypłacane przez 12 miesięcy w transzach - w kwocie śr. 1800 zł/ miesiąc/ osobę.

Trzecim z omówionych projektów był III nabór na wymianę źródeł ogrzewania, który rozpocznie się 29 kwietnia o godz. 13:00 i potrwa do momentu, gdy wartość grantów przekroczy 170 proc. kwoty środków przeznaczonych do rozdysponowania w III naborze. Kwota alokacji wynosi 1,7 mln zł, ale może ona ulec zmianie.

W trzech naborach, w sumie ok. 200 osób otrzyma dofinansowanie, z czego w ostatnim - może dotyczyć nawet 100 osób - mówił H. Papaj.

Szczegóły dostępne są na stronie karr.pl

Twoja reakcja na artykuł?

11
52%
Cieszy
5
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
398
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group