Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7352
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na zakończenie „Ślepcy”. Po Festiwalu Teatrów Wędrujących

Wtorek, 9 sierpnia 2011, 11:36
Aktualizacja: 11:37
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Na zakończenie „Ślepcy”. Po Festiwalu Teatrów Wędrujących
Fot. Tomasz Raczyński
Festiwal Teatrów Wędrujących 2011 dobiegł końca. Wczoraj w ramach zamknięcia imprezy na placu przy ulicy Sudeckiej za hotelem „Mercure” w Jeleniej Górze odbył się spektakl w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa, pt. „Ślepcy”. I był to spektakl najwyższych lotów.

Plenerowe widowisko „Ślepcy” w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa to projekt zainspirowany bestsellerem portugalskiego noblisty Jose Saramago. Pozawerbalny charakter sztuki – której domeną są świetna choreografia, głos, muzyka i w bardzo ograniczonym wymiarze warstwa tekstowa sprawia, że powodowana przez nią refleksja jest czytelna zarówno dla starszych jak i młodszych miłośników teatru. Oto bowiem, w niewyjaśnionych okolicznościach ludzie tracą wzrok, a co za tym idzie – w dotychczas uporządkowanym świecie wybucha masowa panika. Chaos, w którym nic nie jest pewne, i w którym każdy musi radzić sobie na własną rękę.

– Znakomicie zrealizowany, niezwykle widowiskowy i dynamiczny spektakl, który może robić naprawdę duże wrażenie. Po „Orlandzie Szalonym” to jest mój numer 2 w tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Wędrujących. Kto nie oglądał, niech żałuje – ocenia Andrzej Felczer, który by uczestniczyć w teatralnym wędrowaniu przyjechał do Jeleniej Góry z Wieliczki.

Scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne – Jerzy Zoń. Scenografia – Joanna Jaśko-Sroka. Kostiumy – Zofia De Ines, Joanna Jaśko-Sroka. Choreografia – Eryk Makohon.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group