Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8089
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na Zabobrzu wody nie było do południa

Piątek, 3 października 2008, 11:40
Aktualizacja: 15:41
Autor: Angela
Wczoraj pisaliśmy o przerwie w dostawie wody do kranów mieszkańców Zabobrza w godzinach od 18. W czwartek do 4. rano dzisiaj. Jednak wody nie będzie do godziny 14. Wszystko przez pękniętą opaskę na rurze wodociągowej.

Mieszkańcy największego jeleniogórskiego osiedla, których wczoraj za pomocą wszystkich możliwych środków informowano o przerwie w dostawie wody, czują się oszukani.
- Wody miało nie być wczoraj od 18.00, a była prawie do rana. Kiedy wylaliśmy wszystką zgromadzoną w garnkach i naczyniach wodę do wanny, okazało się, że rano nie mieliśmy się w czym umyć, bo mimo zapowiadanego podłączenia wody o czwartej rano nie ma jej do tej pory – mówi pani Anna z ulicy Sygietyńskiego. To jakiś koszmar!
Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” Wojciech Jastrzębski, tłumaczy, że brak wody nie jest niczyją winą, i nie wynikło z chaosu informacyjnego czy zaplanowanych działań, ale w skutek pęknięcia zacisku na rurze, czego nie można było przewidzieć.

- W nocy, praktycznie pod koniec zaplanowanych prac wykonywanych przez firmę Wamar, która między innymi przepinała rury do nowej magistrali, pękła opaska na rurze i prace muszą wykonać jeszcze raz – mówi Wojciech Jastrzębski - przepraszamy wszystkich mieszkańców za to opóźnienie, ale nie można było temu w żaden sposób zapobiec, takie rzeczy po prostu się zdarzają.

Wczoraj zapowiadane zamknięcie wody od godziny 18. udało się odwlec dzięki temu, że wykorzystano wodę z ujęcia na Wzgórzu Dębowym, które wcześniej w tym celu zostało napełnione po brzegi.

Woda w końcu popłynęła z kranów około godziny 13. W niektórych rejonach później ponieważ napełnianie całej sieci trwa trochę czasu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group