Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6560
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na Zabobrzu potrzebny kombajn

Wtorek, 24 czerwca 2008, 8:27
Aktualizacja: 8:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na Zabobrzu potrzebny kombajn
Fot. Archiwum Czytelnika
Trawa rosnąca po pachy denerwuje mieszkańców części Zabobrza pomiędzy ulicami Szymanowskiego a Różyckiego. Wybujałych roślin nie ma komu wykosić.

Pisaliśmy niedawno o trawnikach przy ulicy Lwóweckiej. Po notatce napisali do nas jeleniogórzanie z Zabobrza. – Jak tak dalej pójdzie, chyba będziemy musieli złożyć się na kombajn! – czytamy. Rzeczywiście: chyba tylko to urządzenie jest w stanie bez kłopotu skosić trawę, która jeszcze w tym roku nie była skracana.

Zarządcy terenu umywają ręce. W sumie do końca nie wiadomo, czyj jest ten zarośnięty ugór. – Interweniowaliśmy w Zakładzie Gospodarki Lokalowej, to nas zbyli, a ZGL zarządza pobliskimi blokami. Na nic były też prośby w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – mówią ludzie, którzy niemal w centrum największego osiedla w mieście mają pod oknami zarośnięty ponad metrową trawą ugór.

Kosiarki przydałyby się także w innym, bardzo reprezentacyjnym miejscu. Chodzi o okolice Muzeum Miejskiej Domu Gerharta Hauptamanna w Jagniątkowie. Wprawdzie przy samej willi Wiesenstein wszystko jest w porządku, ale blisko parkingu – już nie. Wybujałą trawę pokazują sobie palcami Niemcy odwiedzający rezydencję pisarza noblisty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group