Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7772
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Na „Wyspie” praca i rozrywka

Czwartek, 25 marca 2010, 7:40
Aktualizacja: Piątek, 26 marca 2010, 7:38
Autor: Ania
KOWARY: Na „Wyspie” praca i rozrywka
Burmistrz Mirosław Górecki zapewnia, że wyspa stanie się "ponadlokalną" atakcją miasta.
Fot. Ania
Po Świętach Wielkanocnych ruszy budowa Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki w Kowarach. Obiekt ma być gotowy do końca 2011 roku. Jedną z atrakcji będzie nowoczesne kino, które raczej nie powstanie w Jeleniej Górze. Zatrudnienie znajdzie tam około 100 osób.

Park powstanie na tzw. kowarskiej wyspie. Po jego budowie mieszkańcy i turyści z Karkonoszy skorzystają z wielu atrakcji m.in. planetarium, kina 3D, pracowni edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, wioski chińskiej i egipskiej, amfiteatru, w którym zimą będzie lodowisko i wielu innych. Planowana jest także budowa basenu.

Warszawski inwestor na trzydzieści lat wydzierżawił teren od Gminy Kowary. Zgodnie z umową w 2009 roku musiał wykonać prace projektowe, opiewające na ponad 500 tysięcy złotych, co uczynił. W tym roku musi zainwestować 12 mln złotych, a w 2011 – dwa miliony.

Zgodnie z prawem po ponad dziesięciu latach inwestor będzie miał prawo pierwokupu dzierżawionego terenu. Musi jednak pamiętać o przeprowadzaniu wszelkich inwestycji za zgodą właściciela, czyli w tym przypadku gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group