Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5489
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na wyremontowanej ulicy Karola Miarki zapadły się studzienki!

Środa, 15 maja 2013, 7:20
Aktualizacja: Czwartek, 16 maja 2013, 7:34
Autor: Mea
Jelenia Góra: Na wyremontowanej ulicy Karola Miarki zapadły się studzienki!
Fot. Mea
Na ul. Karola Miarki w Jeleniej Górze, tuż zakończeniu remontu w zeszłym roku, zapadły się trzy studzienki wraz z asfaltem. – Do tej pory miejsca te nie zostały nawet zabezpieczone czy oznakowane, a stwarzają niebezpieczeństwo dla kierowców, którzy próbują je omijać – alarmuje kierowca z Jeleniej Góry.

Na ul. Karola Miarki tuż przed torami przecinającymi drogę, jadąc od strony centrum Jeleniej Góry, zapadł się asfalt przy trzech studzienkach. - Ponieważ dziury te z daleka są niewidoczne, kierowcy dopiero w ostatniej chwili próbują je ominąć, wykonując gwałtowny skręt w bok. Nieraz wjeżdżają nawet na pas ruchu w przeciwną stronę, tuż przed zakrętem, gdzie w każdej chwili może nadjechać z naprzeciwka samochód i dojść do zderzenia czołowego – mówi jeleniogórzanin.

Kierowcy zauważają też, że asfalt przy torach również zapadł się, co tworzy kolejne dziury na nowej drodze.
Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze Jerzy Bigus wyjaśnia, że liczyli na poprawę wad drogi przez wykonawców. – Niestety firma wykonująca ul. Karola Miarki twierdzi, że to firma wykonująca studzienki deszczowe powinna dokonać napraw. Natomiast wykonawca odwodnień i systemu studzienek deszczowych twierdzi, że to firma budująca drogę jest winna takim zapadnięciom w asfalcie. Postaramy się jednak na własną rękę w ciągu miesiąca zabezpieczyć te miejsca, by nie stwarzały niebezpieczeństwa na drodze – poinformował Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group