Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6208
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na wykłady lepiej piechotą

Sobota, 10 listopada 2007, 6:53
Aktualizacja: 10:03
Autor: Daria Pyrzanowska
JELENIA GÓRA: Na wykłady lepiej piechotą
Fot. Daria Pyrzanowska
Studenci mają kłopot ze znalezieniem miejsc parkingowych na jeleniogórskich uczelniach. Coraz więcej wśród nich zmotoryzowanych, auta mają też pracownicy naukowi, a parkingów nie przybywa.

Kto pierwszy ten lepszy – taka zasada obowiązuje wśród słuchaczy wyższych uczelni, którzy na zajęcia udają się samochodem. Spóźnisz się, nie znajdziesz wolnego miejsca. Musisz zostawić pojazd na sąsiedniej ulicy w niestrzeżonym miejscu. Ryzyko spore: mogą ukraść, zniszczyć.

Studenci Akademii Ekonomicznej mają do dyspozycji parking na terenie uczelni. Choć i na nim bywa tłoczno, z parkingu korzystają także pracownicy wydziału. Także studenci Politechniki Wrocławskiej mają miejsce gdzie mogą pozostawić swój samochód na czas zajęć.

Gorzej sytuacja wygląda przy Kolegium Karkonoskim. Na terenie campusu mogą parkować tylko pracownicy i wykładowcy. Studenci mają do dyspozycji stary powojskowy parking przy dawnym basenie.

Jednak pozostawia on wiele do życzenia. Konieczny jest natychmiastowy remont nawierzchni a kierowców odstraszają dziury. Ale w myśl powiedzenia, że jak się nie ma co lubić to się lubi to co się ma tuż przed ósmą rano trudno znaleźć na nim wolne miejsce. Niestety nie zaspokaja to potrzeb zmotoryzowanych studentów KK. Pozostali niestety muszą parkować na chodnikach , co niestety grozi otrzymaniem mandatu.

– Na początku roku akademickiego parkowałem auto na chodniku. Któregoś dnia straż miejska założyła mi blokadę, potem ktoś próbował się włamać do samochodu. Teraz auto parkuję w innym miejscu – mówi Andrzej, student filologii polskiej. – Niestety brakuje co najmniej kilkudziesięciu miejsc parkingowych – dodaje.

Na początku każdego roku akademickiego strażnicy miejscy mają pełne ręce roboty koło kolegium. Bywa, że dziennie zakładają kilka blokad na koła. Wszyscy rozumieją problem studentów kolegium, ale niestety takie są przepisy.

Nie zanosi się na to, aby miejsc do parkowania dla studiujących przybyło w najbliższej przyszłości. Budowy nowych nie przewidują najbliższe plany inwestycyjne uczelni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group