Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5970
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na wykłady lepiej piechotą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 listopada 2007, 6:53
Aktualizacja: 10:03
Autor: Daria Pyrzanowska
Fot. Daria Pyrzanowska
Studenci mają kłopot ze znalezieniem miejsc parkingowych na jeleniogórskich uczelniach. Coraz więcej wśród nich zmotoryzowanych, auta mają też pracownicy naukowi, a parkingów nie przybywa.

Kto pierwszy ten lepszy – taka zasada obowiązuje wśród słuchaczy wyższych uczelni, którzy na zajęcia udają się samochodem. Spóźnisz się, nie znajdziesz wolnego miejsca. Musisz zostawić pojazd na sąsiedniej ulicy w niestrzeżonym miejscu. Ryzyko spore: mogą ukraść, zniszczyć.

Studenci Akademii Ekonomicznej mają do dyspozycji parking na terenie uczelni. Choć i na nim bywa tłoczno, z parkingu korzystają także pracownicy wydziału. Także studenci Politechniki Wrocławskiej mają miejsce gdzie mogą pozostawić swój samochód na czas zajęć.

Gorzej sytuacja wygląda przy Kolegium Karkonoskim. Na terenie campusu mogą parkować tylko pracownicy i wykładowcy. Studenci mają do dyspozycji stary powojskowy parking przy dawnym basenie.

Jednak pozostawia on wiele do życzenia. Konieczny jest natychmiastowy remont nawierzchni a kierowców odstraszają dziury. Ale w myśl powiedzenia, że jak się nie ma co lubić to się lubi to co się ma tuż przed ósmą rano trudno znaleźć na nim wolne miejsce. Niestety nie zaspokaja to potrzeb zmotoryzowanych studentów KK. Pozostali niestety muszą parkować na chodnikach , co niestety grozi otrzymaniem mandatu.

– Na początku roku akademickiego parkowałem auto na chodniku. Któregoś dnia straż miejska założyła mi blokadę, potem ktoś próbował się włamać do samochodu. Teraz auto parkuję w innym miejscu – mówi Andrzej, student filologii polskiej. – Niestety brakuje co najmniej kilkudziesięciu miejsc parkingowych – dodaje.

Na początku każdego roku akademickiego strażnicy miejscy mają pełne ręce roboty koło kolegium. Bywa, że dziennie zakładają kilka blokad na koła. Wszyscy rozumieją problem studentów kolegium, ale niestety takie są przepisy.

Nie zanosi się na to, aby miejsc do parkowania dla studiujących przybyło w najbliższej przyszłości. Budowy nowych nie przewidują najbliższe plany inwestycyjne uczelni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

PrYk 10-11-2007 7:26
Niestety to znak czasow... Samochodow przybywa a nowych drog ani parkingow nie ma...
~qq 10-11-2007 8:56
Akurat: "rozumieją problem studentów kolegium, ale niestety takie są przepisy", jak tak bardzo przestrzegają przepisów to czemu nie zajmują się rumunami którzy (z laską i zmyślonym upośledzeniem) na Jana Pawła stwarzają zagrożenie, chodzą pasem zieleni i zaczepiają kierowców. Niedość że korki przez ten remont to jeszcze jakieś cwaniaki chcą wydębić kase a później zabawić się na mieście. Tu też obowiązują przepisy, ale niestety nie są przestrzegane. Łatwy pieniądz na studencie to nie to samo co niewypłacalny rumun. (A do tego jeszcze wpird... mogą dostać)
liczyrzepa 10-11-2007 10:13
o parkingach w naszej wiosce przydałoby sie odrębne forum - niezabardzo potrafie wzbudzić w sobie współczucie dla studentów: przecież u nas nigdzie nie ma parkingów z prawdziwego zdarzenia; chlubny wyjątek: hipermarkety. Perełka: Urząd Skarbowy, błotnisty plac udajacy parking, zastawiony w 80% autami pracowników, w "dni podatkowe" podatnik nie ma szans. Każda szanujaca się firma w pierwszej kolejności stara sie zapewnić miejsce na parkingu dla swoich klientów, potem dla siebie... co tu gadać zresztą
MaxMad 10-11-2007 10:49
"Na początku każdego roku akademickiego strażnicy miejscy mają pełne ręce roboty koło kolegium. Bywa, że dziennie zakładają kilka blokad na koła. Wszyscy rozumieją problem studentów kolegium, ale niestety takie są przepisy" - to moze SM sama sobie bedzie wypisywac mandaty za lamanie prawa? Bo "niestety" takie sa przepisy... Faktycznie, student musi byc wyplacalny, a poza tym nie opluje, nie zwyzywa, z takimi osobami sie jest mega strozem prawa!
zloty666 10-11-2007 18:18
Nie ma się co dziwić, że tak dużo przybyło zmotoryzowanych studentów. W czasie wakacji dorobili się grosza - często na zagranicznych wojarzach - i przywiozło ze sobą autka. Może lepiej dogadać się ze znajomymi i po podziale kosztów przejazdu śmigać jednym ale pełnym autem ? Tak robiliśmy z kumplami jeżdżąc do Wrocka
~student 10-11-2007 23:57
No tak ale bezpośrednio za bramą kk jest parking dla wykładowców i tam jest kupe miejsca i nadodatek parking maja zadaszony :-) taki nasz los

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group