Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2549
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na wakacje marzeń za dobre stopnie

Sobota, 26 kwietnia 2008, 7:40
Aktualizacja: 8:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na wakacje marzeń za dobre stopnie
Fot. Maciej Przemyk
Warto się dobrze uczyć, bo oprócz szóstek na świadectwie, można wygrać cenne nagrody. Przekonała się o tym Anna Szczurowska, która za świetne wyniki w nauce, latem pojedzie na zagraniczne wczasy.

Piątkowa uroczystość „ostatniego dzwonka” w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 była okazją do wyróżnienia najlepszych abiturientów placówki medalami Primus Inter Pares (Pierwszy wśród równych).
– Tego zaszczytu dostąpiło aż 14 osób – poinformował Paweł Domagała, dyrektor popularnego „Żeroma”.

Aby uzyskać medal, trzeba było zdobyć średnią powyżej 5,0, lub zostać finalistą olimpiady przedmiotowej. Spośród pięciu tegorocznych finalistów w szkole, trójka to już absolwenci I LO: są to: Anna Szczurowska – finalistka olimpiady języka rosyjskiego, Jarosław Nowak finalista olimpiady Fizyki i Piotr Słomski finalista olimpiady Geograficznej i Nautologicznej.

Spośród czternastu najlepszych, Anna Szczurowska wyjedzie na dwutygodniowy pobyt wypoczynkowy za granicą (Włochy, Hiszpania lub Chorwacja). Takie wakacje zafundowała firma „ALVI” wraz z biurem podróży „EURO TRAVEL 90”.

To pomysł dyrektora szkoły, który sprawdza się już od kilku lat. Na taką nagrodę może jeszcze liczyć najlepszy licealista spośród klas pierwszych i drugich oraz tegoroczny prymus gimnazjalista.

Pozostali trzecioklasiści otrzymali świadectwo ukończenia liceum, obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klas młodszych, pozowali do wspólnych zdjęć przed wejściem oraz – w grupach – zasadzili po świerczku na szkolnym boisku. Taki zwyczaj obowiązuje w Żeremie już od pięciu lat.

A w piątkowe popołudnie zaroiło się od młodzieży w pubach i ogródkach gastronomicznych. Tam, przy piwie, świętowano zakończenie nauki w liceum i na chwilę zapominano o stresach związanych z egzaminem maturalnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group