Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7635
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na ulicach kostka brukowa zamiast asfaltu?

Środa, 22 października 2014, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 23 października 2014, 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Na ulicach kostka brukowa zamiast asfaltu?
Fot. Angela
Niebawem rozpocznie się frezowanie dziurawej ulicy Drzymały w Jeleniej Górze. Nowej nawierzchni jednak nie będzie. Kierowcy będą teraz jeździć po zabytkowej brukowej kostce, która obecnie jest pod spękanym asfaltem. – Jest tam już mały odcinek samej kostki i całkiem nieźle się po nim jeździ – mówi Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry, który przyznaje, że pomysł powstał z oszczędności, ale i przekonuje, że jest on rozsądny.

Czy to znaczy, że na niektóre jeleniogórskie ulice wróci stara kostka brukowa?

Jerzy Łużniak przekonuje, że na ulicy Drzymały jest kostka w całkiem niezłym stanie. – Wydaje mi się, że dzisiaj kierowcom lepiej będzie jeździć nieco wolniej po takiej nawierzchni, niż po dziurach – mówi Jerzy Łużniak. – Czy ta kostka zostanie na stałe i zastąpi wygodny asfalt? Zobaczymy, jak będzie wyglądała nawierzchnia po sfrezowaniu. Jeśli kostka będzie w dobrym stanie, to ją zostawimy. Jeśli nie, to będziemy musieli się zastanowić, co dalej. Jej wymiana wiąże się bowiem z wymianą całej podbudowy, co będzie kosztowało już miliony złotych – dodał wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Czy podobny los czeka inne jeleniogórskie ulice z kostki brukowej, którą wiele lat temu przykryto asfaltem?

- Nie mamy wiele takich ulic – odpowiada wiceszef miasta. Tak jest m.in. na ulicy Mickiewicza czy – remontowanej obecnie – Warszawskiej. - Tam jednak kostka zostanie usunięta, bo jest nieodpowiednia – mówi Jerzy Łużniak. – Z ulicą Mickiewicza co roku mamy problem. Asfalt został tam bowiem położony na starą kostkę kamienną i już po roku pękał i się łuszczył. Najprawdopodobniej będzie ona wymagała całkowitej przebudowy, łącznie z usunięciem wspomnianej kostki - dodaje J. Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group