Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1838
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na ul. Łomnickiej dziury jak po bombach, można uszkodzić auto!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 lutego 2013, 8:00
Aktualizacja: Piątek, 8 lutego 2013, 8:19
Autor: Mea
Fot. Arkadiusz Baran
– Na Łomnickiej w Jeleniej Górze są dziury, jak po bombach, już dwa razy uszkodziła mi się tam opona – alarmuje Arkadiusz Baran, mieszkaniec Osiedla Łomnickiego, który w ubiegłym roku zgłosił identyczną sprawę do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, by uzyskać odszkodowanie.

12 września 2012 r. Arkadiusz Baran wjechał na Łomnickiej w jedną z dziur w asfalcie. Pękła mu opona w samochodzie i wykrzywiła się felga. - Wezwałem policję, która sporządziła notatkę, zrobiłem zdjęcia uszkodzonego koła oraz dziury i zgłosiłem sprawę do Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Otrzymałem odpowiedź, że nie wypłacą mi odszkodowania. Napisałem jeszcze raz, wtedy odpisali, że mogę sprawę zgłosić do sądu. Uznałem, że bez sensu jest wydać 500 zł na adwokata, by dostać 400 zł zwrotu, bo tyle kosztowało mnie kupno nowej opony i felgi – powiedział Arkadiusz Baran.

- Tydzień temu na tej samej ulicy, tuż przed przejazdem kolejowym od strony Jeleniej Góry, znów „złapałem” gumę i znów wykrzywiła się felga, tym razem w volkswagenie passacie, do którego wymiana całego koła kosztowała mnie 800 zł. Nie miałem jednak siły dokumentować tego i zgłaszać, bo po ubiegłorocznych doświadczeniach wiem, że i tak nie uzyskałbym odszkodowania. Chciałbym jedynie, żeby wreszcie zabezpieczyli te dziury, bo przecież mieszkańcy Osiedla Łomnickiego muszą jakoś dojechać do pracy – dodał.

Dyrektor Zarządu Dróg i Mostów Czesław Wandzel zapewnia, że jak tylko warunki pogodowe będą odpowiednie ubytki w nawierzchni na ul. Łomnickiej zostaną zabezpieczone. – We wtorek (05.02.) łataliśmy dziury na ul. Wolności w Cieplicach, jednak następnego dnia znów spadł śnieg, przez co nawet te zabezpieczone ubytki w asfalcie nie zdążyły odpowiednio wyschnąć. Jak będzie dobra pogoda będziemy zabezpieczać dziury na kolejnych ulicach – mówił Czesław Wandzel.
Wymiana nawierzchni ul. Łomnickiej na odcinku od ul. Wincentego Pola do przejazdu kolejowego jest planowana jeszcze w tym roku, jeśli Urząd Miasta w Jeleniej Górze będzie miał na to fundusze.

Wypłatą odszkodowań zajmuje się firma ubezpieczycielska. - Zgłaszamy jej wniosek kierowcy wraz z informacją, w jakim stanie jest droga i kiedy przeszła przegląd. To nasz ubezpieczyciel decyduje o wypłacie odszkodowania. Nawet w 80% podobnych przypadków odszkodowania są wypłacane, jednak trzeba udowodnić ewidentną winę Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów – wyjaśnił Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Rzecznik ubezpieczyciela Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów poinformował, że nie może zdradzać informacji o klientach. Sprawdzi, czy w tej sprawie może przekazać wyjaśnienie mediom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~Ryś z Klanu 7-02-2013 8:40
Panie Wandzel,Żeby dostać odszkodowanie trzeba udowodnić ewidentną winę Zarządu Dróg i Mostów.Czy zdjęcia nawierzchni asfaltowej nie są ewidentnym dowodem?Co jeszcze jest potrzebne? Co do wymiany całej nawierzchni;zły stan tej drogi nie jest wynikiem ostatnie zimy,problem istnieje od wielu lat,więc przygotowanie do remontu i pozyskanie środków winno rozpocząć się dużo wcześniej.Pieniądze nie są wcale podstawowym problemem,można było sięgnąć po nie z UE ale trzeba by się za to zabrać i napisać wnioski o dofinansowanie.Tylko,że kto ma to zrobić?Komu się chce?A co ja będę z tego miał? Itd.
~ojtamojtam 7-02-2013 8:52
Mam pytanie. Czy panowie z zarządu i nie tylko chodzą w łatanych skarpetach czy kupują nowe? Ulica Łomnicka od wielu lat jest tylko łatana. Jak komuna wylała asfalt tak do tej pory trzyma, tam nawet nie ma chodnika dla pieszych, a mamy XXI wiek więc gdzie jest dbanie o bezpieczeństwo pieszych, a może jak się potrąci lub zginie człowiek to coś się ruszy w tej sprawie. Jak mijają się dwa autobusy to piesi wskakują do rowu jak za okupacji. Pozdrawiam Zarząd
~pikuś 7-02-2013 9:07
Spoko! Do lotniska można dolecieć samolotem. Droga wylotowa z Jeleniej Dziury w kierunku Rudaw Janowickich, Wojanowa, Łomnicy ma zniechęcać turystów do opuszczania atrakcji turystycznych w naszym "mieście". Po co mają się szlajać po ościennych dworkach, zamkach i pałacach? I tak dobrze, że Complex nie ustawil tam zapór p.czołgowych!
~znawca 7-02-2013 9:19
Na szczęście już niedługo przesiądziemy się do do SKM - a samochody będzie można spokojnie zezłomować. Myślę że nie warto w takim razie inwestować w remont tego mało uczęszczanego szlaku! By żyło się lepiej.
~pawka 7-02-2013 9:21
O naszej lomnicjiej co rok sie slyszy ze bedzie robiona i jak co roku nic z tego nie wychodzi. Wiec po co sie scierac
~Obserwer 7-02-2013 9:25
nie tylko Lomnicka jest Kiepska ten caly Wenzel I reszt a w naszym miescie powinna zostac wymieniona
~pikuś 7-02-2013 9:32
Z drugiej strony, ul.Łomnicka to peryferia. Zobaczcie co się dzieje na ul. Wojska Polskiego. Zamiast tego p...onego "wodotrysku" mógł Complex wydać te 1.1 mln. złociszy na naprawę, remont, budowę - jak zwał tak zwał- chociażby tylko tego wjazdu na Wojska Polskiego. Przecież tam jest co roku tragedia!
~ORION 7-02-2013 9:36
Panie Baran , mieszkasz na Osiedlu i nie wiesz gdzie są dziury?? Jeżdżę tam po cztery razy dziennie i z pamięci mogę Panu wszystkie ubytki nakreślić.. Ten MZDiM to gnębisz Pan , chyba z własnej przekory.. lepiej poczytaj Pan sobie stenogramy jakie Forbes właśnie ujawnił...)
~XXXX#$# 7-02-2013 9:46
Orion.... a noca probowales jak cie oslepieja inne auta pozdro
rymcycymcy 7-02-2013 10:00
Pan Baran sprytnie spracowuje stare zimówki ! ;) ...jeszcze dwa zgłoszenia i na marzec będzie komplecik letniaczków ! ;)
~Ryś z Klanu 7-02-2013 10:01
Pikuś, nie do końca takie peryferie ale to nie ma znaczenia.tam też mieszkają ludzie, którzy maja takie same potrzeby,którzy płaca takie same podatki,etc.Remont m.in. tej drogi jest pilny i nie ma co dywagować.
~Burlat 7-02-2013 10:30
brać te dziury między koła , nie macie innego wyjścia
~ 7-02-2013 10:38
Do pana Arkadiusza są firmy które zajmują się takimi sprawami i nie trzeba brać adwokata, wszystko sami załatwiają,
~ 7-02-2013 10:48
co prawda to prawda ,droga nadaje się do wymiany a nie łatania smołą z wiaderka
~ 7-02-2013 11:07
...prawda w oczy kole....
~ 7-02-2013 11:26
...Baran Baranowi lba nie urwie......
~Ryś z Klanu 7-02-2013 11:32
Do .. z 11:07(2.171). Nie prawda w oczy kole.Tylko nikogo nie interesuje obgadywanie twoich sąsiadów.Co do ścisłości to współczuję tym ludziom takich właśnie sąsiadów, chyba nic gorszego nie mogło im się przydarzyć.Te rozwalone koło to przy was pikuś!To jest po prostu obrzydliwe.Osobiście gardzę takimi ludźmi.
~ 7-02-2013 11:41
Nalezy jezdzic z nieco wieksza predkoscia i bedzie ok wtedy koło nie ma szans wpasc w dziure bo przelatuje nad nia.
~sa(n)tan(a) 7-02-2013 12:03
Widział Pan Wandzel jak Wolności jest połatana ? To jest jakaś kpina a nie połatana droga, tak jak były dziury tak dalej są. Ciekawi mnie kiedy poprawicie pozapadane studzienki ka...lizacyjne ? A nie zapomniałem tutaj trzeba trochę więcej wiedzy i pracy włożyć, to już jest pewnie jakaś kosmiczna technologia bo nawet Ci co budują te drogi w JG nie potrafią dobrze tego zrobić. W każdej nowej drodze po miesiącu studzienki są już pozapadane. Szkoda słów na to polskie dziadostwo ...
~@ 7-02-2013 12:19
Jak to miło być Wielkim Dyrektorem firmy ktora za nic nie odpowiada! Ale, Panie Dyrektorze - ile asfaltu jest w pańskich asfaltach? Zmienić skład asfaltu - albo Dyrektora! :-)
~Zły 7-02-2013 12:27
Czemu tak narzekacie ??? Przecież rządzi PO.............!!!!!!!Wasi wybrańcy narodu!!
~rodrygo 7-02-2013 12:37
To nie Miejski Zarząd Dróg o Mostów winien być adresatem skarg....za drogi odpowiada ich zarządca. W tym przypadku jest to Urząd Miasta Jeleniej Góry. Zapewne Urząd jest ubezpieczony. Trzeba zarządać numeru polisy i ubezpieczyciela. Tam należy zgłosić szkodę. Wystarczą zdjęcia i notatka policyjna. Ubezpieczyciel wypłaca z polisy. I żadne widzimisię JP. Pana Waddzela nie ma tu nic do rzeczy... A innym słowem aż przykro czytać ...że taki ktoś jest dyrektorem.
~Zdzichu 7-02-2013 12:48
Ubytki, ubytki... Tam trzeba nowy całą drogę zrobić czy będzie druga Kozia - łatanie przez 15 lat, dopóki ziemia nie wyjdzie na wierzch? Od początku Osiedla do końca drogi, czyli PIP konieczny jest całkowity remont drogi, bo tamtędy się po prostu nie da jechać. O ile jesteśmy sami na drodze to jeszcze jakoś powolutku da się to minąć, ale ostatnio jak tamtędy jechałem i ktoś jechał z drugiej strony to już nie uciekniesz, ale będziemy zabezpieczać ubytki... W cywilizowanych krajach drogi gruntowe są lepszej jakości niż Łomnicka na całej jej długości. Ja jeżdżąc z Zabobrza do Łomnicy muszę jeździć Aleją Solidarności i od strony Mysłakowic wjeżdżać, choć przez Osiedle Łomnickiej mam ponad 3 km w jedną stronę bliżej.
~Zdzichu 7-02-2013 12:51
P.S. Często jeżdżę do Wrocławia i Pragi. Do Pragi całe Czechy - droga - bajka, wliczając w to samą Pragę. Do Wrocławia do momentu A4 jest niemalże całą drogę maskara, z małymi, poprawnymi fragmentami. Na sam Wrocław z kolei też szkoda słów.
~pikuś 7-02-2013 13:07
12:19 | ~@ | W zasadzie to "czarne" nazywa się poprawnie "beton asfaltowy". A co do zawartości asfaltu w asfalcie ... Już do znudzenia w temacie nawierzchni drogowych piszę, że nasi "fachowcy" używają takiej samej mieszanki jak wszyscy inni. Oni doskonale wiedzą, że asfalt to mieszanina piasku z psim g.wnem,To żadna tajemnica. Autobahn Gmbh Siedlęcin ma tylko jeden problem, bo nie mogą dokładnie określić proporcji tej mieszaniny i stąd wynikają problemy z trwałością plomb.
~ds 7-02-2013 13:52
przecież ta ulica to kontynuacja Koziej tyle że kilka razy dłuższa.Dobrze że chociaż Kozia już nie straszy dziurskami.
~Tudor 7-02-2013 13:52
W Szklarskiej nie lepiej,cala 1-go Maja się sypie,wjazd na Mickiewicza tez.A to tylko w centrum,a Sokoliński ma w dupie planuje już mistrzostwa świata i kolejne kredyty z tym związane.
~po co?!?!?! 7-02-2013 13:59
Po jaką cholerę łatać te dziury tam jak zaraz znowu się zrobią i to jeszcze większe... tam trzeba położyć nowy asfalt od osiedla łomnickiego i skończyć aż na skrzyżowaniu przy wjeździe na główną koło orlenu (na pewno taniej wyjdzie niż łatanie co 3 miesiące)
~jowi:) 7-02-2013 14:17
zgadzam się w 100%to jest jeszcze miasto-ale wizytówka kiepska-konieczne chodniki na łomnickiej.Żeby w mieście chodników nie było...Trzeba by tych urzędasów na spacerek zabrać, co by nóżki połamali, błotkiem się opryskali i w końcu to zrobili...
~ 7-02-2013 15:02
P. Wandzel kogo reprezentujesz, komu służysz , i ile za to bierzesz kasy.Oto jest pytanie.
~Mieszkaniec 7-02-2013 15:38
Fakt, jak nie ma mnie w domu kilka dni i tato nie powie mi gdzie wyrosły nowe "leje" to można się nadziać. W zeszłym roku na samym wjeździe załatwiłem felgę od osi (!) jezdni.
~To natyle 7-02-2013 15:59
Są dziury to trzeba jechać wolno a nie zapier..c jak na wyścigach. Jak tak robię ale zawsze znajdzie jakiś "miszczu" co za wszelką cenę wyprzedza nawet po dziurach
~Zdzichu 7-02-2013 17:09
A może to po prostu taki sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach? Będą dziury to będą jeździć 20 km/h, zamiast 80 km/h.
~hippo 7-02-2013 17:21
zamontować na tej drodze fotoradary poprawi się bezpieczeństwo
Normal 7-02-2013 17:35
No jasne.... Wszystkiemu winna jest pogoda. Nie wiem co myślał ten zarząd ale to musiało być interesujące. Może by tak zmienili rodzaj asfaltu na trwalszy albo zatrudnili lepszych pracowników?
~pik 7-02-2013 17:37
droga jest uczęszczana i to bardzo- mieszkańcy Dąbrowicy, Łomnicy, Wojanowa, Karpnik i okolic głównie przez Osiedle wjeżdżaja do Jeleniej. A zarządcom lotniska, hrabinom z Pałacu i hrabiom z Wojanowa nie wstyd, że ich goście wyjeżdżają po wertepach- przez Wojanów stację też nie jest lepiej? Dlaczego mieszkańcy i hotele nie skrzykną się i nie zrobią dymu gdzie trzeba??? Jakąś głośną pikietę przed Urzędem może zrobimy, albo telewizję zaprosimy?? To się dla TVN Jaworowicz świetnie nadaje, niech zrobi obciach Na całą Polskę, może wspólnymi siłami pogonimy te Wancle i Siedlęciny ???
~Arno 7-02-2013 17:43
Wandzel bedzie na tym stanowisku dopóki go nie wywalą. Dlaczego miałby sam rezygnować?? On jest z typów, któremu można napluć a będzie się upierał, że to deszcz pada. A takie argumenty poszkodowanego, że koszty sprawy będą wysokie, bardzo cieszą Wandzla. Trzeba wiedzieć, że można zwrócić się do sądu o zwrot wszystkich kosztów postępowania.Również adwokackich. Najważniejsze nie odpus...ć. Choćby dla zasady. Oni bardzo na to liczą....
~ 7-02-2013 18:14
Ta ulica ma nawierzchnie z czasow wczesnego Gierka. Nowi dorwali sie do wladzy robiac cacy wokol swoich wlosci i apartamentow ratuszowych. To norma tej wladzy. Jak szlachta ma chodzic po starych asfaltach? Nie godzi sie. Kosztowne autobusy i inne pojazdy ,dobijaja zawieszenia za ktore i tak placa podatnicy i wlasciciele. To co im tam jakas Lomnicka, "motloch sobie poradzi..."
~;-) 7-02-2013 18:45
Droga droga a na os lomnickim obiecanych znakow zakazu postoju na ulicy jak nie bylo tak nie ma i na scisk uliczkami czasem sie jezdzi
~X X X X X 7-02-2013 19:00
TO kpiny jak tak może być . kupić tu dobry samochód.
~ziele 7-02-2013 19:03
Niech wpadną z aparatem na Książęcą, koło giełdy w Cieplicach... Tutaj prawie wcale nie ma asfaltu.
~Ala 7-02-2013 20:52
A na Podchorążych to normalka takie dziury już od lat.Stoi znak informujący UWAGA DZIURY i nikt z tym nic nie robi.
~DIABLOJG 7-02-2013 21:51
Cała Łomnicka powinna być gruntownie przebudowana ulica jest wypokła na środku pobocza są o 30 cm niżej niż sam środek, jazda tam jest tragiczna...
~Lato 7-02-2013 23:15
Kierowca ewidentnie poczuł już LATO, Letnie oponki w środku zimy. Pewnie nie było czasu na zmianę opon. A co do dziur to porażka, ale pojawiły się praktycznie na każdej ulicy, jak co zimę.
~gość II 8-02-2013 0:25
Zawiła musi odejść.
~ 8-02-2013 2:30
Cała Jelenia jest w dziurach i nic sie nie robi w tym kierunku, to jest właśnie nasza kochana Polska rządząca przez matołów. Na potrzebne rzeczy nie ma funduszy, ale na nagroda za nie wiadomo jakie "zasługi" zawsze się znajda.PARANOJA
~Ryś z Klanu 8-02-2013 11:48
Zdjęcie nr 3 bardzo mnie zaciekawiło.Łatanie ubytku w asfalcie metodą"na cegłę dziurawkę". Fantastycznie!
~ 8-02-2013 12:56
Już łataja na tzw. ŁOPATE tzn.biora na łopate troche asfaltu nasypuja do dziury i przyklepuja niezła jazda co.
~Ryś z Klanu 8-02-2013 15:38
Czyli w dalszym ciągu tzw "leczenie syfa pudrem". Szkoda,że nie ma TV Discovery Channel albo National Geografic,żeby świat zobaczył te niezwykłe technologie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group