Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5134
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na ul. Łomnickiej dziury jak po bombach, można uszkodzić auto!

Czwartek, 7 lutego 2013, 8:00
Aktualizacja: Piątek, 8 lutego 2013, 8:19
Autor: Mea
Jelenia Góra: Na ul. Łomnickiej dziury jak po bombach, można uszkodzić auto!
Fot. Arkadiusz Baran
– Na Łomnickiej w Jeleniej Górze są dziury, jak po bombach, już dwa razy uszkodziła mi się tam opona – alarmuje Arkadiusz Baran, mieszkaniec Osiedla Łomnickiego, który w ubiegłym roku zgłosił identyczną sprawę do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, by uzyskać odszkodowanie.

12 września 2012 r. Arkadiusz Baran wjechał na Łomnickiej w jedną z dziur w asfalcie. Pękła mu opona w samochodzie i wykrzywiła się felga. - Wezwałem policję, która sporządziła notatkę, zrobiłem zdjęcia uszkodzonego koła oraz dziury i zgłosiłem sprawę do Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Otrzymałem odpowiedź, że nie wypłacą mi odszkodowania. Napisałem jeszcze raz, wtedy odpisali, że mogę sprawę zgłosić do sądu. Uznałem, że bez sensu jest wydać 500 zł na adwokata, by dostać 400 zł zwrotu, bo tyle kosztowało mnie kupno nowej opony i felgi – powiedział Arkadiusz Baran.

- Tydzień temu na tej samej ulicy, tuż przed przejazdem kolejowym od strony Jeleniej Góry, znów „złapałem” gumę i znów wykrzywiła się felga, tym razem w volkswagenie passacie, do którego wymiana całego koła kosztowała mnie 800 zł. Nie miałem jednak siły dokumentować tego i zgłaszać, bo po ubiegłorocznych doświadczeniach wiem, że i tak nie uzyskałbym odszkodowania. Chciałbym jedynie, żeby wreszcie zabezpieczyli te dziury, bo przecież mieszkańcy Osiedla Łomnickiego muszą jakoś dojechać do pracy – dodał.

Dyrektor Zarządu Dróg i Mostów Czesław Wandzel zapewnia, że jak tylko warunki pogodowe będą odpowiednie ubytki w nawierzchni na ul. Łomnickiej zostaną zabezpieczone. – We wtorek (05.02.) łataliśmy dziury na ul. Wolności w Cieplicach, jednak następnego dnia znów spadł śnieg, przez co nawet te zabezpieczone ubytki w asfalcie nie zdążyły odpowiednio wyschnąć. Jak będzie dobra pogoda będziemy zabezpieczać dziury na kolejnych ulicach – mówił Czesław Wandzel.
Wymiana nawierzchni ul. Łomnickiej na odcinku od ul. Wincentego Pola do przejazdu kolejowego jest planowana jeszcze w tym roku, jeśli Urząd Miasta w Jeleniej Górze będzie miał na to fundusze.

Wypłatą odszkodowań zajmuje się firma ubezpieczycielska. - Zgłaszamy jej wniosek kierowcy wraz z informacją, w jakim stanie jest droga i kiedy przeszła przegląd. To nasz ubezpieczyciel decyduje o wypłacie odszkodowania. Nawet w 80% podobnych przypadków odszkodowania są wypłacane, jednak trzeba udowodnić ewidentną winę Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów – wyjaśnił Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Rzecznik ubezpieczyciela Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów poinformował, że nie może zdradzać informacji o klientach. Sprawdzi, czy w tej sprawie może przekazać wyjaśnienie mediom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
450
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jelenia Góra będzie miastem tańszym
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 20.05.2024
 
Karkonosze
Wiosna w górach na całego
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group