Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 11140
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na tropach Karkonosza i na śnieżnych rakietach

Czwartek, 23 lutego 2012, 11:17
Aktualizacja: 11:21
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Na tropach Karkonosza i na śnieżnych rakietach
Fot. Organizatorzy
Ciekawą imprezę organizują w Jagniątkowie nadchodzącą sobotę Karkonoski Park Narodowy i Watra Jagniątkowska. To pierwsza Zimowa Wyprawa Edukacyjna dla… tropicieli.

„Na tropach Karkonosza, czyli tam i z powrotem na rakietach śnieżnych” – pod tym hasłem miłośnicy wędrówki i górskiej przygody ruszą na wyprawę szlakami, po których mógł poruszać się… Duch Gór i nie tylko. Celem jest także nauka chodzenia w rakietach i obcowanie z wciąż zimową naturą w karkonoskich lasach.

- Zbieramy się o godz. 10 na przystanku Dom Hauptmanna w Jagniątkowie, skąd przejdziemy do Szkółki Karkonoskiego Parku Narodowego. Tam rozdamy każdemu uczestnikowi rakiety oraz udzielimy krótkiego instruktarzu, jak się na nich poruszać – zapowiada Michał Makowski z Karkonoskiego Parku Narodowego. Później uczestnicy ruszą na szlaki: do wyboru będą trzy trasy, w tym jedna dla najmłodszych tropicieli.

Podczas spaceru organizatorzy będą zachęcali, aby podejrzeć, jak zimą radzą sobie zwierzęta. Wskażą także, jak rozpoznawać tropy pozostawione przez dziki, sarny, jelenie i innych czworonożnych mieszkańców leśnych ostępów. Będzie to także okazja, aby zwiedzić mało uczęszczane „dzikie” okolice Jagniątkowa pod okiem fachowców.

Zakończenie wyprawy zapowiedziano na godz. 13 w szkółce KPN. Tamże najwytrwalsi traperzy dostaną nagrody, a wszyscy będą mogli ogrzać się przy ognisku i zjeść coś ciepłego. Impreza potrwa do godziny 14. 30. Dojazd z Jeleniej Góry autobusem MZK nr linii 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo zagłosujesz w 2 turze wyborów w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
757
Jerzy Łużniak
46%
Hubert Papaj
54%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Tusk popiera Łużniaka!
 
Aktualności
Łatają Karłowicza
 
Aktualności
Kładą asfalt na Wolności
 
Karkonosze
Wniosą dwie dziewczynki na Śnieżkę!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group