Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7326
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na tropach Karkonosza i na śnieżnych rakietach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 23 lutego 2012, 11:17
Aktualizacja: 11:21
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
Ciekawą imprezę organizują w Jagniątkowie nadchodzącą sobotę Karkonoski Park Narodowy i Watra Jagniątkowska. To pierwsza Zimowa Wyprawa Edukacyjna dla… tropicieli.

„Na tropach Karkonosza, czyli tam i z powrotem na rakietach śnieżnych” – pod tym hasłem miłośnicy wędrówki i górskiej przygody ruszą na wyprawę szlakami, po których mógł poruszać się… Duch Gór i nie tylko. Celem jest także nauka chodzenia w rakietach i obcowanie z wciąż zimową naturą w karkonoskich lasach.

- Zbieramy się o godz. 10 na przystanku Dom Hauptmanna w Jagniątkowie, skąd przejdziemy do Szkółki Karkonoskiego Parku Narodowego. Tam rozdamy każdemu uczestnikowi rakiety oraz udzielimy krótkiego instruktarzu, jak się na nich poruszać – zapowiada Michał Makowski z Karkonoskiego Parku Narodowego. Później uczestnicy ruszą na szlaki: do wyboru będą trzy trasy, w tym jedna dla najmłodszych tropicieli.

Podczas spaceru organizatorzy będą zachęcali, aby podejrzeć, jak zimą radzą sobie zwierzęta. Wskażą także, jak rozpoznawać tropy pozostawione przez dziki, sarny, jelenie i innych czworonożnych mieszkańców leśnych ostępów. Będzie to także okazja, aby zwiedzić mało uczęszczane „dzikie” okolice Jagniątkowa pod okiem fachowców.

Zakończenie wyprawy zapowiedziano na godz. 13 w szkółce KPN. Tamże najwytrwalsi traperzy dostaną nagrody, a wszyscy będą mogli ogrzać się przy ognisku i zjeść coś ciepłego. Impreza potrwa do godziny 14. 30. Dojazd z Jeleniej Góry autobusem MZK nr linii 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
46
- zachować dotychczasowy kompromis
54%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
35%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
4%
- całkowity zakaz aborcji.
7%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group