Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7131
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na terenie parafii św. Wojciecha kolejny raz ktoś palił liście

Piątek, 19 października 2012, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: Na terenie parafii św. Wojciecha kolejny raz ktoś palił liście
Fot. Czytelnik
– Po interwencji w sprawie wypalania nieczystości na terenie parafii św. Wojciecha w Jeleniej Górze nic się nie zmieniło. W poniedziałek (15.10) ktoś ponownie rozpalił tam liście – skarży się nasz Czytelnik. Zdaniem proboszcza, z którym rozmawiali strażnicy miejscy, byli to parafianie, którzy rozpalili ogień bez jego wiedzy i zgody.

- Dziękuję za Państwa interwencję. Niestety obietnice księdza i straży miejskiej to tylko słowa. Dzisiaj znowu przy kościele św. Wojciecha palone są śmieci – napisał do nas w poniedziałek nasz Czytelnik z ul. Moniuszki. - Nie wolno ich spalać w piecach, ale palenie ich w środku osiedla jest legalne. Dlaczego straż miejska nic nie robi? Prosimy o pomoc, bo tylko Wy zainteresowaliście się sprawą – dodał jeleniogórzanin w e-mailu do naszej redakcji.

Straż miejska potwierdza, że po zgłoszeniu mieszkańca w tym samym dniu (15.10) została podjęta interwencja w tej sprawie.

- Zarówno proboszcz parafii, jak i inni księża zostali poinformowani o zakazie wypalania odpadów. Obiecali kompostować odpady roślinne na terenie należącym do parafii. Z
informacji uzyskanych od proboszcza wynika, że teren parafii sprząta wielu parafian i
to oni podpalili składowane liście – pisze Artur Wilimek, rzecznik jeleniogórskiej Straży Miejskiej – dlatego ciężko jest ustalić sprawcę podpalenia. Proboszcz obiecał, że przekażę informację parafianom o zakazie wypalania liści. Sprawdziliśmy również, że parafia posiada umowę na wywóz nieczystości. Ponadto strażnicy miejscy poinformowali księdza o możliwości zakupu worków na odpady, które nie mieszczą się w pojemnikach – dodaje Artur Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group